התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורת גן

אם אתם עדיין מתלבטים אם כדאי להתקין תאורת גן או לא, ותוהים איפה מומלץ להתקין תאורת גן, איזה תקן חשוב להכיר ולשים לב אליו לתאורת גן וכמובן איפה ניתן לרכוש תאורת גן איכותית, מאמר זה יספק לכם את כל התשובות כדי שתוכלו לקבל החלטה שקולה.

תאורת גן - למה צריך את זה

תאורת גן כבר לא נחשבת כמותרות אלא ממש הכרח בכמה תחומים:
  • בטיחות: אם ניסיתם להתהלך בגינה חשוכה, לבטח אתם מכירים את ההרגשה הלא נעימה, אפילו מעט מלחיצה כאשר לא רואים איפה הולכים. מעבר לתחושה, ללכת בחושך יכול לגרום למצבי סכנה כמו נפילות ואף פציעות ולכן הארה נכונה של הגינה תגביר את הבטיחות.
  • ביטחון: תאורת גינה יכולה להרחיק פורצים שאוהבים לעבוד בחושך ולא להיראות. גינה מוארת תהיה פחות מזמינה עבורם. 
  • שימושיות: גינה חשוכה פשוט אינה שמישה בשעות החשיכה. השימוש בגינה בשעות הערב הוא אחד הפינוקים היותר נפלאים שביתכם יכול להציע. לאכול ארוחת ערב בגינה בערב כאשר הטמפרטורה נעימה ויש בריזה טובה, היא חוויה כיפית ומהנה שתשדרג את איכות החיים שלכם. אפשר גם לשחק בגינה בערב עם תאורה מתאימה, לארח על כוס קפה או לערוך מסיבה, לקרוא ספר טוב ועוד אין ספור פעילויות שלא יוכלו להתקיים ללא תאורת גן הולמת.
  • עיצוב: נקודה זו לא פחות חשובה גם כאשר נמצאים בתוך הבית. להביט מתוך הבית אל גינה חשוכה אינו מחזה מלבב. תאורת גן איכותית המתוכננת היטב תוסף נופך עיצובי עצום לבית שלכם ותיתן תחושת מרחב לבית. ניתן גם להשתמש באפקטים שונים של תאורה להפיכת הגינה שלכם למיצג מקורי כך שהיא גם תהיה מדהימה לצפייה וגם תשביח את שווי הנכס שלכם. ניתן לטפל באזורים שונים של הגינה בצורה שונה ליצירת עיצוב מושלם.

איפה כדאי להתקין תאורת גן

חוקי התאורה שחלים על הארת חללים בבית גם חלים על הגינה שלכם. אל תסתפקו רק בתאורה כללית חזקה להארת אזור אחד מרכזי של הגינה, אלא חשוב להוסיף גם תאורה אזורית למתן פתרון באזורים שונים בגינה (למשל אזור משחקים, אזור ישיבה, שבילים, אזור בישול, דק, בריכה, מדרגות ועוד) וגם תאורת הדגשה להארה מיוחדת של מספר אלמנטים בגינה (כגון עץ מיוחד, צמחיה, מזרקה, פסל, מסלעה, קיר מיוחד ועוד).
השילוב הנכון של 3 סוגי התאורה ושימוש בהם ביחד (חשוב גם לדאוג לשליטה נפרדת של כל תאורה) הוא זה שיהפוך את התאורה של הגינה שלכם לייחודית, ויאפשר לכם שימוש אופטימלי תוך הדגשת יופייה של הגינה ותכולתה. לבחירת סוגי התאורה השונים עליכם לחשוב על השימושים השונים שאתם מעוניינים לעשות בגינה בשעות החשיכה, האזורים השונים להארה, הפריטים להדגשה, הסגנון הרצוי, וגם על אופן השליטה בתאורה. ניתן לשלוט על כל התאורה באופן פרטני בעזרת מתגי עמעם (לשליטה מקסימלית על עוצמת האור) או דרך מערכת בית חכם עמה ניתן ליצור שילובים ומצבי תאורה קבועים אשר יהיה ניתן לשנות ולעבור ביניהם בלחיצת כפתור פשוטה.

האם יש תקן לגופי תאורת גן

בהחלט, הגינה שלכם היא מקום לח, רטוב, עם אבק, טמפרטורות משתנות כך שתאורה רגילה לבית לא מתאימה לשימוש בה. לכן בישראל קיים תקן לתאורת חוץ, אשר בא להבטיח כי תאורת הגינה תתאים לשימוש בסביבה כזו, תהיה עמידה בפני התנאים הקשים החלים בה וגם תמנע אפשרות של התחשמלות. תקן IP65 מספק בדיוק מענה לדרישה.
התקן מחייב שגוף התאורה יהיה אטום לאבק וסילון מים מכל כיוון (למניעת קצרים חשמליים והסכנות המתלוות לכך). כמו כן תאורת גינה חייבת לצרוך חשמל במתח נמוך של 12V ולא 220V כמו תאורת בית. זה מבטיח כי לא תהיה אפשרות של התחשמלות. לכן כאשר אתם באים לבחור את תאורת הגינה שלכם, וודאו שהיא עומדת בתקן. 

איפה רוכשים תאורת גן איכותית

כיום ניתן למצוא תאורה במקומות רבים, מחנויות קטנות ליד הבית, דרך רשתות גדולות, חנויות אינטרנטיות ועוד, אבל מומלץ לבחור ולרכוש תאורת גינה במקום מקצועי:
  • מציע טכנולוגיית תאורה מתאימה לגינה – כיום תאורת לד היא המומלצת ביותר, הן בזכות איכות התאורה שהיא מספקת, הבטיחות שלה (12V, לא מכילה חומרים מסוכנים) והן הצריכה הנמוכה ביותר שלה כך שלא תצטרכו לחשוש מחשבון חשמל מנופח. 
  • מציע תצוגה רחבה של דגמים, עיצובים, גדלים ואף אפשרות להזמנת תאורת גינה בהתאמה אישית למקרים בהם תאורה מהמדף לא מספקת.  
  • מאויש במומחי תאורה – תאורת גינה מוצלחת דורשת לא מעט ידע והבנה ולכן קבלת ייעוץ מקצועי יחסוך מכם טעויות מיותרות. 
  • ישירות מהיצרן: רכישה ישירה מהיצרן מבטיחה את המחיר הטוב ביותר ללא פערי תיווך. 
בחברת בלקו לד אנו מתמחים בתחום התאורה מזה שנים רבות. בלקו לד היא יצרן כחול לבן בעל מוניטין המעמיד לרשותכם צוות יועצים מקצועיים שכל ייעודם הוא לסייע לכם לבחור בצורה חכמה ונכונה, בהתאם לתקציב וצרכי העיצוב והשימוש שלכם. באולם התצוגה של החברה תוכלו לראות את גופי התאורה הרבים לבחירתכם ואף לבקש לייצר גופי תאורה בהתאמה אישית ובמחיר ללא פערי תיווך. כל תאורת הגינה של בלקו לד מבוססת על ייצור מקומי איכותי ביותר, תוך שימוש בחומרים הטובים ביותר וטכנולוגיות מתקדמות. כמובן כל תאורת הגינה של בלקו לד באה עם אחריות מלאה. 

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: