התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

נברשות לבית

היום כבעבר, שילוב נברשות בבית היא בחירה עיצובית אהובה אם כי מסיבות שונות. אם גם אתם מעוניינים לשלב נברשות בביתכם, אז מאמר זה יעשה לכם סדר.

נברשות לבית - מה הכוונה 

כיום לוקחים כמובן מאליו את כל טכנולוגיות התאורה החדשות והמתקדמות כגון תאורת לד, אבל בעבר המצב היה שונה בתכלית. בעבר מטרת השימוש בנברשות לאורך הזמן היה בעיקר לצרכי תאורה וניתן היה לראותן בעיקר אצל בעלי ממון, בכנסיות, ארמונות וכדומה, והן נחשבו לסמל סטטוס מובהק מאחר ואלה היו פריטים יקרים ביותר. הנברשות כוללות "ענפים" לרוב ממתכת בשילוב של קריסטלים להגברת התאורה באמצעות החזרת אור לכיוונים רבים. לקראת סוף המאה ה-20, תפקיד הנברשות לצרכי תאורה פסק כמעט לחלוטין והשימוש בהן היה בעיקר לצרכים עיצובים כנקודת פוקוס בחלל. גופי תאורה חשמליים ביטלו את הצורך המעשי של נברשות גדולות הכוללות כמות גדולה של נרות לקבלת תאורה מספקת בחללים גדולים (תאורה מרכזית) וכיום עם טכנולוגיית הלד, ניתן להאיר חלל בעזרת גופים מינימליסטיים בזכות כושר התאורה והגודל הקטן של נורות הלד. כך נולד הטרנד המינמליסטי בתאורה בו עיקר המחשבה העיצובית התרכז באיכות התאורה עם גופים שנוכחותם פחות מורגשת. כלומר שהאור הוא למעשה האלמנט העיצובי ופחות גוף התאורה עצמו.
יחד עם זאת בכל שפה העיצובית, לרוב קיימים משחקי אור וחושך, וישנו גם עניין של אלמנט כוח בחלל, סגנון עיצובי ועוד, ולכל אלו תפקיד חשוב. לכן בהרבה חללים בוחרים לשלב גם נברשת יחד עם גופי תאורה פחות בולטים. נברשות קיימות כיום בשלל סגנונות כגון עתיק, כפרי, תעשייתי, יוקרתי ועוד, עם או בלי קריסטלים, כך שתמיד תוכלו למצוא את הנברשת המתאימה להשלמת העיצוב של החלל שלכם. גם אם אין ממש צורך תפקודי כיום לשימוש בנברשות, עדיין שילובן משרה אווירה מיוחדת במינה ששום גוף תאורה אחר לא יכול לספק.

שילוב נברשות לבית עם גופי תאורה נוספים

תאורה נכונה בחלל כוללת תמיד שכבות שונות של תאורה הן מבחינת תפקידן והן מבחינת סוגן.
משולש התאורה:
  • תאורה מרכזית - מספקת תאורה חזקה ושוטפת את החלל
  • תאורה אזורית - מספקת תאורה לאזור מסוים בחלל, בשילוב עם התאורה המרכזית (למשל אם היא אינה מאירה את כל החלל בצורה שווה ויש צורך בהארה נוספת בחלק מהחלל) על מנת לאפשר פעולות ושימושים שתאורה מרכזית (חזקה) לא מספיק מאפשרת (למשל תאורה לאזור הישיבה בסלון שניתנת לעמעום בזמן שהתאורה המרכזית מוחלשת או כבויה ליצירת אווירה אינטימית).
  • תאורת הדגשה - מספקת מיקוד מיוחד על חפצים, רהיטים ופריטים שונים בחלל להשלמת עיצוב החלל. לרוב יהיה שימוש בכמות מוגבלת של תאורת הדגשה, הרי אם יותר מדי דברים מודגשים באור אז כבר לא מדובר בהדגשה אלא בשטיפה באור. 
שילוב סוגים שונים בצורה נכונה: בדרך כלל מומלץ יהיה לשלב סוגים שונים של גופי תאורה בחלל, תלויים, צמודים, שקועים, עומדים ואף נסתרים על מנת להשיג את איכות התאורה הרצויה ואת התמונה העיצובית המדויקת. כל סוג תאורה מספק איכות תאורה שונה וממלא תפקיד שונה ולכן שילובם הוא הכרחי ליצירת תאורה נכונה. 
שילוב נברשת בבית או בחלל מסוים בבית, יוצר נקודת פוקוס עיצובית מיוחדת ואמירה עיצובית ברורה (בהתאם לסגנון, גודל וסוג). נכון שהעיצוב היום דוגל בגופי תאורה מינימליסטיים, אלגנטיים, לינאריים, אבל שילוב של נברשת אחת עשויה להקפיץ את כל העיצוב של הבית שלכם. כיום, מחירן של הנברשות הפך לנגיש הרבה יותר מבעבר, ולא משנה מה מחירה, היא לרוב תהיה סמל לאלגנטיות וטעם יוקרתי (כמובן בשילוב נכון בחלל ועם שאר גופי התאורה).
קיים סגנון עיצובי אקלקטי המאפשר שילוב של אלמנטים עיצוביים שונים בתכלית, כמו נברשת קריסטלים יחד עם פריטים מודרניים / כפריים / תעשייתיים וכדומה. לבסוף, עיצוב הוא שילוב של הטעם שלכם יחד עם פונקציונליות. נברשת תספק לכם תוספת נאה לעיצוב החלל. כיום בזכות טכנולוגיית הלד ניתן גם ליהנות מנברשת מעוצבת יפה ומרשימה וגם מפונקציונליות תאורה ברמה הגבוהה ביותר. נברשות כיום הן כבר לא בהכרח נברשות של פעם עם ענפים וקריסטלים רבים, והן קיימות בסגנונות נוספים כך שתמיד תוכלו למצוא את הנברשת הנכונה לשילוב בביתכם.

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: