התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

גופי תאורת לד שקועים

גופי תאורת לד שקועים מספקים דרך מעולה לקבלת תאורה נקיית מראה, עם יכולת הארה הן ממוקדת והן מפוזרת במקומות רבים מאוד. טכנולוגיית הלד מביאה עמה יתרונות בולטים נוספים כגון חיסכון אנרגטי, יעילות, אורך חיים, ידידותיות לסביבה ובטיחות, כך שגופי תאורת לד שקועים הם פתרון נהדר לכל צרכי התאורה. יחד עם זאת, לא בכל מקום ניתן להתקין גופים כאלה, ולבטח נשאלת השאלה האם ניתן לשלבם עם גופי תאורה אחרים ואיך הם משתלבים עם עיצובים שונים. 

איפה אפשר להתקין גופי תאורת לד שקועים

גופי תאורת לד שקועים פועלים על מתח נמוך, שזה יתרון חשוב במיוחד כאשר מדובר בשימוש חיצוני, בחדרים רטובים ועוד, אבל גם מספקים בטיחות גבוהה במיוחד. מאחר והם פועלים על מתח נמוך, על מנת להפעילם נדרש להפוך את החשמל הרגיל (220V) למתח נמוך בעזרת שנאי (ל-12V). קיימים גופי תאורת לד שוקעים עם שנאי המורכב בתוך גוף התאורה וכאלה שתידרש עבורם התקנת שנאי במקום סמוך לגוף התאורה. לכן יהיה צורך לוודא כי מיקום ההתקנה מאפשר את איכלוס השנאי גם.
מעבר לכך, ניתן להתקין גופי תאורה לד שקועים במקומות רבים מאוד בהתאם לגודל גוף התאורה (קיימים גם כאלה עם עומק של פחות מסנטימטר אחד בלבד). באופן כללי, גופי תאורת לד שקועים מעולים לשימוש באזורים בהם התקרה אינה גבוהה (לא בולטים מהתקרה), בחללים קטנים יותר (שם גופי תאורה גדולים יחזקו את תחושת הגודל הקטן של החלל), ונמצאים גם בשימוש נרחב למי שמחפש פתרון עיצובי בו גוף התאורה לא מכתיב את הטון, אלא העיצוב נוצר בעזרת התאורה עצמה. מקומות בהם ניתן להתקין תאורה שקועה לדוגמא:
 • מעל השיש במטבח
 • בתוך ארונות ומגירות
 • באזור שולחן אוכל ופינת אוכל
 • מעל כיורים, אמבטיות, מקלחונים באמבטיה
 • נישות שונות
 • מסדרונות
 • מתחת למדרגות
 • חדר שינה, חדר עבודה 
 • בסלון, חדר משחקים 
 • תאורת אווירה ועיצוב
 • תאורת הדגשה לפרטי אמנות, תמונות ועוד
 • כניסה
 • פרגולה
 • ריצוף שבילים

איך משלבים גופי תאורת לד שקועים עם גופי תאורה אחרים

כל נושא תכנון התאורה מבוסס על עקרון פשוט יחסית: שילוב נכון של תאורה מרכזית (הארה כללית), תאורה אזורית (לתגבור תאורה באזורים שונים בחלל), ותאורת הדגשה (למיקוד תשומת הלב על פריטים שונים בחלל).
גם על גופי תאורת לד שקועים חל העיקרון הזה ולכן, למרות שתאורת לד שקועה מסוגלת לספק פתרון מעולה לשלושת סוגי התאורה הנדרשים, לרוב ומטעמי עיצוב יהיה צורך לשלב סוגי גופי תאורה שונים בחלל על מנת להגיע לתמונה העיצובית הרצויה.
השילוב יכול להיות של גוף תאורה תלוי מרשים אחד באזור נבחר, גופי תאורה צמודים ועוד. חשוב לזכור כי אחד היתרונות של גופי תאורה שקועים הוא שהם מינימליסטיים ולא מכבידים על החלל ולכן חשוב לשמור על איזון נכון ולאו דווקא לפזר גופי תאורה רבים ושונים בחלל שעשויים להוציא את העיצוב מאיזון ומיקוד. זכרו כי חשוב קודם כל שהתאורה תספק את ההארה המתאימה, חזקה דיה, המתפרסת על כל החלל, מונעת אזורי צל לא רצויים ומאפשרת את הפעילות בחלל בצורה אופטימלית (מנוחה, קריאה, עבודה, בישול, צפייה בסרט, אירוח ועוד) וזאת לפני שנותנים מחשבה לגבי העיצוב. גם גוף תאורה הכי מרשים אך שאינו מספק תאורה נאותה, יישאר מרשים אך יגרום לכם עוגמת נפש בכך שלא תוכלו לתפקד בצורה יעילה איתו. 

האם גופי תאורת לד שקועים מתאימה לכל עיצוב

בהחלט, גופי תאורה שקועים, מאחר והם לא בולטים כלל בחלל, הם מיושרים עם הרצפה, קיר או תקרה, כמעט ואינם מכתיבים שפה עיצובית משלהם אלא משתלבים בכל עיצוב רצוי בצורה נקיה. כיום ניתן לראות בתחום עיצוב הפנים, שרוב התאורה היא בקו מינימליסטי עם שילוב של גופי תאורה דקורטיביים, כך שהעיצוב עצמו מוכתב על ידי פריטים אחרים יחד עם גופי התאורה הדקורטיביים.
פעם גופי התאורה היו חייבים להיות גדולים על מנת לספק תאורה חזקה (מכאן השנדלירים הענקיים), בהתחלה בעזרת נרות ממש, ומאוחר יותר בעזרת נורות ליבון. כיום תאורת לד מאפשרת לייצר גופי תאורה בגודל מזערי אך יעילים יותר מהאפשרויות הותיקות וגם הרבה יותר חסכוניים. עובדה זו אפשרה את התפתחות הזרם עיצובי העכשווי בו גופי התאורה נבלעים בחלל מבלי לגרור את הקו העיצובי לכיוון מנוגד לזה שבחלל. הם יודעים להשלים את העיצוב בצורה נקיה ואפקטיבית ביותר. אין זה אומר שחייבים לבחור אך ורק בגופי תאורת לד שקועים בכל חלל, בהחלט ניתן ואף רצוי לשלב גופי תאורה מסוגים אחרים הן להשלמת פתרון התאורה והן כתוספת עיצובית מיוחדת. 

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: