התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורת פנים מול תאורת חוץ - מה ההבדלים

מעוניינים לרכוש גופי תאורה ולא ממש בטוחים מה מומלץ לשימוש ואיפה? מדריך זה יפרט את ההבדלים העיקריים בין גופי תאורת פנים וגופי תאורת חוץ כדי שתוכלו לבצע החלטה מושכלת. 

מאפייני גופי תאורת פנים

גופי תאורת פנים מוכרים לנו מאוד וקיימים בשלל תצורות, גדלים, צבעים, גדלים ומיוצרים מחומרים שונים. באופן עקרוני גופי תאורת פנים עושים שימוש במתח חשמל רגיל של 220 וולט, אך גם יש כאלה המבוססים על מתח חשמל נמוך כגון 12 וולט. הבחירה ביניהם היא קשורה לטכנולוגיה המיושמת בתוך גוף התאורה. למשל נורות ליבון סטנדרטיות יעשו שימוש במתח חשמל רגיל ונורות לד לעומתן עושות שימוש במתח נמוך עם צריכה של כ 10% מזו של נורות ליבון.
כיום טכנולוגיית הלד הפכה להיות פופולרית וזמינה מאוד כך שלשמחתנו יותר ויותר גופי תאורת פנים מוצעים עם טכנולוגיה זו. גופי תאורת פנים יכולים להיות מיוצרים מחומרים שונים כגון מתכת, פלדה, פלסטיק, עץ, אלומיניום ועוד. כיום גופי תאורה מאלומיניום מציעים את הטוב מכל העולמות: הם מומלצים לשימוש עם טכנולוגיית לד, יודעים לפזר חום בצורה מעולה (למרות שלדים אינם פולטים חום ואפילו בטוחים למגע), אינם מחלידים, מתפוצצים, נסדקים, מתקלפים ואינם דורשים כל תחזוקה מלבד איבוק מפעם לפעם.
בין סוגי גופי תאורת פנים תוכלו לבחור בין גופי תאורה שקועים, גופי תאורה צמודים, גופי תאורה תלויים וגם גופי תאורה מוסתרים. הבחירה ביניהם קשורה ישירות לשימוש המיועד בחלל, גובה התקרה, סוג התקרה ועוד. 

מאפייני גופי תאורת חוץ

גופי תאורת חוץ, מאחר והם מיועדים לשימוש חיצוני עם חשיפה לתנאים קשים יותר, כמו הפרשי טמפרטורה, מזג אוויר, מים, לחות ועוד, צריכים להיות עשויים מחומר עמיד ורכיבי החשמל והתאורה עצמם צריכים להיות מוגנים על מנת לאפשר שימוש בטוח.
בישראל קיים תקן ברור לתאורת חוץ המחייב שימוש במתח חשמל נמוך של 12 וולט בלבד והגנה על כל פנים הגוף (מעגלים חשמליים, נורות, לוחות מחשב ועוד) מפני חדירת מים זאת מטעמי בטיחות גרידא ולמניעת קצר חשמלי.
מכאן שלא כל גוף תאורה יכול להיות מועמד נכון ותקין לשימוש כגוף תאורת חוץ. יש לבדוק שגוף התאורה נושא את תו התקן IP65 שמתאים לשימוש חיצוני. כפי שראינו קודם, טכנולוגיית הלד עושה שימוש במתח נמוך של 12 וולט ולכן כיום היא המתאימה ביותר לשימוש כגופי תאורת החוץ שלכם (מכל הסיבות שהוזכרו בפסקה הקודמת).
גופי תאורת חוץ המיוצרים מאלומיניום עם נורות לד הן הפתרון הנכון ביותר למי שמחפש ביטחון, עמידות, איכות, חיסכון אנרגטי יחד עם איכות תאורה מעולה. קיימים סוגים שונים של גופי תאורת חוץ, גופי תאורה שקועים, גופי תאורה צמודים, גופי תאורה תלויים וגם גופי תאורה מוסתרים. הבחירה ביניהם קשורה למיקום גוף תאורת החוץ בעיקר. 

ההבדלים העיקריים בין סוגי גופי התאורה

להלן טבלה המרכזת את ההבדלים העיקריים בין תאורת פנים לתאורת חוץ:

גוף תאורת פנים

גוף תאורת חוץ

מיקום

פנים

פנים וחוץ

מתח חשמל

12 -220 וולט

12 וולט

הגנה מפני חדירת מים

אין צורך, אלא אם מדובר בחדרים רטובים

כן (IP65)

חומרים

סוגים רבים

רק כאלה המאפשרים אטימה לפי התקן, כגון אלומיניום

טכנולוגיית תאורה

כל הקיים לפי מיקום וצורך

רק טכנולוגיות על מתח 12 וולט, כגון לד

צריכה

תלוי בטכנולוגיה (נמוכה ביותר היא לד, יקרה ביותר היא הלוגן)

תלוי בטכנולוגיה (נמוכה ביותר היא לד)

איכות תאורה

תלוי בטכנולוגיה ובאיכות

תלוי בטכנולוגיה ובאיכות

מיקום

בכל מקום המתאים להתקנת גוף תאורה

בכל מקום המתאים להתקנת גוף תאורה


 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: