התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

מנורות תקרה לחדר ילדים

חדר הילדים אינו עוד סתם חדר, בחדר זה מתגוררים ילדים ולכן נדרשת התייחסות שונה ותשומת לב לדברים חשובים על מנת להבטיח שהם יהיו גם בטוחים וגם יוכלו לעשות שימוש אופטימלי בחדר שלהם. 

מה מאפיין חדרי ילדים

חדר ילדים שונה משאר חדרי הבית האחרים והוא משמש לצרכים רבים עבור הילדים המתגוררים בו. שינה ומנוחה כמובן הם צרכים מרכזיים אבל גם יתקיימו פעילויות רבות ושונות נוספות בהתאם לגיל הילדים: משחקים רגילים, משחקי מחשב, לימוד, יצירה, אירוח חברים, הלבשה, ועוד. לכל ילד יתכנו פעילויות שונות, חוגים שונים ואינטרסים שונים אשר כולם דורשים התייחסות כאשר זה מגיע לתאורה ובחירת מנורות תקרה לחדר הילדים

אילו סוגי תאורה מומלצים לחדר ילדים 

חוקי התאורה החלים על כל חדרי הבית גם חלים על חדר הילדים, כמובן עם בחירת תאורה מתאימה עבור ריבוי הפעילויות והצרכים:
  • תאורה מרכזית: היא התאורה ששוטפת את כל החדר באור. לרוב היא תהיה ממוקמת במרכז התקרה כך שהאור יוקרן באופן שווה יחסית בכל החדר ויאיר את כולו בעוצמת אור אחידה ועם כמה שפחות אזורי צל. תלוי בגודל החדר וצורתו, יתכן ויהיה צורך ביותר מגוף תאורה אחד להארת כל החדר. כמו כן ניתן להשתמש בסוגי מנורות תקרה שונים לתאורה מרכזית, כגון מנורות תקרה השקועות בתקרה, צמודות תקרה ותלויות. מנורות תלויות מהתקרה בדרך כלל פחות מומלצות בחדר של ילדים צעירים, אלא אם התקרה גבוהה והן ממוקמות הרחק מהישג ידם, גם אם הם קופצים באוויר. 
  • תאורה אזורית: באה לספק מענה תאורה ממוקד, למשל תאורה אזורית מעל שולחן לימוד, מעל אזור משחקים, באזור הלבשה ועוד. תאורה אזורית מאפשרת קיום פעילויות שונות בחדר הילדים שתאורה מרכזית לא מספיקה עבורן. חישבו לדוגמא על מצב בו קיימת רק תאורה מרכזית בתקרה, והילד ישוב לי השולחן ללמוד, המנורה תהיה מאחוריו כך שייווצר צל על השולחן, מה שיקשה על הלמידה. תאורה אזורית תפתור את הבעיה הזו בצורה מושלמת. כמו כן, תאורה אזורית יכולה להיות בגוון שונה מתאורה מרכזית של בחדר. למשל תאורה מרכזית יכולה להיות בגוון חמים יותר ליצירת אווירה רגועה יותר (ועם אפשרות כוונון עוצמה) כאשר התאורה האזורית מעל שולחן העבודה תהיה בגוון קריר יותר שיוצר אווירת ערנות וריכוז. 
  • תאורת הדגשה: באה לספק טאץ' עיצובי בעיקר, עם הארת פריטים כמו תמונה, רהיט מיוחד, עציץ ועוד. בחדר ילדים לא תמיד יהיה צורך בתאורת הדגשה כמו בסלון או חדרים של דיירים מבוגרים יותר, אך זאת בהחלט דרך נהדרת להוסיף מימד עיצובי נוסף. ניתן גם להשתמש בתאורת הדגשה להארה עדינה בלילה לילדים שמפחדים לישון ללא אור, מבלי להאיר את כל החדר. 

האם חייבים להתקין מנורות תקרה בחדר ילדים

אין ממש חובה להתקין מנורות תקרה בחדר ילדים, לפחות מבחינה חוקית, אבל מנורות תקרה הן דרך מצוינת לספק תאורה מעולה לחדר ילדים תוך שמירה על ביטחונם. מנורת תקרה היא גם הדרך הטובה ביותר לספק תאורה מרכזית לכל חדר, וגם יכולה לשמש לתאורה אזורית. אם כבר מדברים על ביטחון של הילדים, ובמיוחד ילדים קטנים העשויים לגעת בגופי התאורה מתוך סקרנות אם הם בהישג ידם, מומלץ ביותר לבחור תאורה שעובדת על מתח נמוך, כמו תאורת לד, כך שסכנת התחשמלות או כוויה מחום מנורה סטנדרטית יפחתו משמעותית. 

איך משלבים מנורות תקרה יחד עם מנורות נוספות בחדר ילדים

ניתן לשלב מנורות מסוגים רבים יחד עם מנורות תקרה שעיקר תפקידה היא תאורה מרכזית:
  • שילוב מנורות קיר: מנורות קיר הן מעולות להארה אזורית והדגשה.
  • שילוב של גופי תאורה שקועים בתקרה, הן כהארה מרכזית וכיסוי אזורים שתאורת התקרה לא מכסה, לתאורה אזורית, למשל מעל שולחן, לצד מיטה, אזור משחקים ועוד, והן לתאורת הדגשה. 
  • שילוב פסי לד להשלמת העיצוב של החדר או למענה לצרכים אחרים, למשל מתחת למיטה (מצוין לילדים שמפחדים שמשהו מסתתר מתחת למיטה שלהם) והן בתוך ארונות ומגירות לשיפור השימושיות. 
שילוב מנורות בחדר ילדים מצריך מחשבה על הצרכים השונים של הילדים בחדר כיום ואם ניתן גם בשנים הקרובות. נושא בחירת מנורות אינו תמיד פשוט, יש לקחת בחשבון פרמטרים רבים נוספים, עוצמת התאורה, מיקום נכון, גוון התאורה, אפשרות של חיבור למערכות בית חכם, חיסכון באנרגיה, בטיחות, בריאות (ישנן מנורות המכילות חומרים רעילים ועם קרינה מזיקה), ארגונומיה, עיצוב ועוד.
ברור שלא לכולנו יש את הידע הנחוץ ולכן מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי, על ידי מעצב פנים עם הבנה מתקדמת בתאורה, או יועצי תאורה מקצועיים. אלה יסייעו לכם להשיג את התוצאה הטובה ביותר עם בחירת מנורות תקרה מתאימות ושאר סוגי המנורות והשילובים הנחוצים.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: