התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

חנות תאורה מומלצת במרכז

תאורה הוא אחד הנושאים היותר מורכבים וחשובים בכל בית ועסק ולמרות זאת עדיין חלק לא קטן מהציבור נשאר עם תפיסות ישנות של הזמנים בהם בחירה של גופי תאורה הייתה בין סוגים מוגבלים של נורות (ליבון, פלורסנט, הלוגן לדוגמא) ובמקרים לא מעטים הסתפקו בנורה בודדת תלויה מהתקרה כמו שהקבלן סיפק. כיום פני טכנולוגיות התאורה השתנו מאוד וקיימות חלופות הרבה יותר מתקדמות (שגם חוסכות משמעותית בחשמל) המאפשרות סוף סוף להשתמש בתאורה כאלמנט עיצובי לכל דבר, כלומר לעצב את החלל, או להשלים את עיצובו בעזרת תאורה נכונה.
אם אתם מכירים את נושא התאורה על כל היבטיו הרבים אז כנראה שתוכלו להסתדר לבד, אבל אם אתם כמו הרוב לא כל כך מבינים מה צריך ואיפה צריך, אז מומלץ לבקר בחנות תאורה איכותית. 

מה חשוב שיהיה בחנות תאורה 

כאשר מדברים על חנות תאורה, מתכוונים לחנות שכולה מתמחה בתאורה. כך תוכלו להיות יותר סמוכים כי החנות אכן מתמחה בנושא והיא לא רק חנות כללית שמציעה גם תאורה בין שאר מוצריה. אז מה חשוב שיהיה בחנות תאורה:
  • מבחר: חנות תאורה מומלצת צריכה להציעה מבחר, מגוון רחב ככל האפשר של גופי תאורה, שיתאימו לסגנונות שונים ויציעו פתרונות מגוונים ללקוחותיה.
  • ייעוץ: חנות תאורה מומלצת תעמיד לרשותכם יועצים מקצועיים. כלומר לא אנשי מכירות אלא יועצים בעלי הבנה וניסיון בתחום מקצועי זה. מטרת היועצים היא לא למכור לכם כל תאורה, אלא להציע לכם תאורה מתאימה בהתאם לצרכים שלכם, לסוג החלל, התפקוד בחלל, הצורך העיצובי ועוד וכן הם יתריעו בפני בחירה שאינה מתאימה. קבלת ייעוץ מקצועי הוא חשוב ביותר ויחסוך מכם זמן, טעויות ועלויות מיותרות, ויבטיח כי התוצאה שתתקבל תהיה בהתאם לנדרש. יועץ מקצועי צריך להיות מסוגל לספק תשובות ברורות ללא התחמקות או ביטוי של אי בהירות. 
  • התאמה: בתחום התאורה ישנם לא מעט פתרונות סטנדרטיים, אך מה קורה במקרים בהם נדרש פתרון בהתאמה אישית, אם בגלל המבנה המיוחד או הרצון הייחודי שלכם? אם קיימת אפשרות להזמנת תאורה בהתאמה אישית בחנות, אז סימן שאתם נמצאים בחנות בעלת יכולות מתקדמות וזה בהחלט סימן טוב.
  • מוצרים: אילו מוצרי תאורה החנות מציעה? חשוב לבדוק שהמוצרים בעלי תו תקן ישראלי. כמו כן בדקו מהם תנאי האחריות. עדיף להימנע ממוצרים בעלי אחריות מעורפלת, הניתנת על ידי גופים לא מוכרים. בדקו גם את מדיניות ההחלפה במידת הצורך.

טיפים לרכישת תאורה לבית

תאורה לבית מבוססת על עיקרון משולש של שילוב תאורות שונות בכל חלל: תאורה מרכזית - בדרך כלל מותקנת במרכז התקרה במטרה להאיר את כל החלל בחזקה, תאורה אזורית שמטרתה לספק תוספת תאורה לתתי אזורים שונים בחלל (למשל אזור ישיבה בסלון, שולחן אוכל ועוד) ותאורת הדגשה ממלאה צורך יותר עיצובי בחלל בהדגשת פריטים שונים כגון תמונה, פסל, רהיט, עציץ ועוד.
תאורה מוצלחת ופונקציונלית צריכה לספק מענה מלא הן מבחינה תפקודית והן מבחינה עיצובית. חשבו על חשיבות התאורה הנכונה בסט קולנוע או תיאטרון, ללא תאורה נכונה התוצאה הייתה הרבה פחות מעניינת והמסרים לא היו עוברים בצורה נכונה. על אותו עיקרון התאורה בבית מספקת אווירה ומאפשרת תפקוד נכון. 
כמה טיפים לרכישת תאורה לבית:
  • הגדירו את הצורך התפקודי בכל חלל וחלל. ישנם חללים בעלי צורך יחיד אך לרוב בכל חלל יתקיימו צרכים ושונים ומשתנים ולכן התאורה צריכה לספק מענה נכון לכל תרחיש תפקודי. למשל בלא מעט בתים הילדים נוהגים להכין שיעורים על שולחן האוכל או פינת האוכל (גם מבוגרים נוהגים להשתמש במקום זה לעבודות שונות). תאורה שמתאימה לאכילה (תאורה רכה יותר ובגוון מחמיא לאנשים ולמזון) לא מתאימה לצורך של למידה ועבודה (יש צורך בתאורה יותר חזקה ובגוון יותר לבן ומעורר). לכן במקרה שכזה יהיה צורך לתת מענה של תאורה שתוכל למלא תפקידים שונים וחשוב לתכנן זאת מראש ולבחור תאורה מתאימה מאשר לגלות מאוחר מדי שבחרתם בתאורה לא נכונה לצורך ספציפי, דבר שיקשה עליכם למלא אותו. 
  • אם מדובר בהחלפת תאורה קיימת ללא שיפוץ, חשוב להגיע לחנות עם תיאור, סקיצה או תכנית של נקודות החשמל לתאורה ומתגים לתאורה. לא בהכרח יהיה ניתן להתקין כל תאורה בכל מקום קיים והבחירה תהיה בהתאם לאפשרויות הקיימות. 
  • איכות: בדקו את איכות המוצרים, האם מדובר ביצרן איכותי, האם קיים תו תקן ישראלי, האם קיימת אחריות?
  • מיקום: האם התאורה מיועדת לחוץ או חדרים רטובים. חשוב לדעת כי קיים תקן מיוחד לתאורה לחדרים רטובים ואזורים חיצונים אשר מבטיח עמידות נגד מים והתחשמלות. 
  • סוג גוף התאורה: האם כדאי לבחור בגוף תאורה שקוע, נסתר, צמוד, עומד או תלוי? הבחירה ביניהם תלויה הן במקום ההתקנה (האם ניתן למשל לשקוע את גוף התאורה בתקרה?), גובה התקרה ובשימוש (תאורה נוטה להתפזר עם המרחק, יותר או פחות, תלוי בסוג הטכנולוגיה). למשל מעל שולחן אוכל נהוג להתקין גוף תאורה תלוי על מנת לספק מיקוד תאורה מעל השולחן. במעברים נמוכים, לא מומלץ להתקין תאורה תלויה שיכולה להוות הפרעה למעבר.
  • טכנולוגיה: כיום טכנולוגיית התאורה המתקדמת והאיכותית ביותר היא טכנולוגיית לד. תאורת לד משלבת יתרונות רבים כגון תאורה חזקה, איכותית, עמידה לאורך זמן, ניתנת לעמעום, קיימת בשלל גוונים ועוצמות, פועלת על מתח נמוך - בטיחות והתאמה גם לחוץ וחדרים רטובים, אינה מתחממת (בטיחות), אינה מכילה או פולטת חומרים מסוכנים (בטיחות), אינה פולטת קרינה מסוכנת (בטיחות) חסכון אנרגטי (כ 10% צריכה לעומת טכנולוגיות אחרות) ולכן חיסכון ענק בעלויות תפעול. 

האם כדאי לרכוש את כל התאורה בחנות אחת

במידה והחנות מציעה את כל המגוון הרצוי, מעמידה יועצים מקצועיים לרשותכם, מספקת מוצרים עם תו תקן ואחריות, אז קיים יתרון בולט לרכישת כל התאורה בחנות אחת: כתובת אחת לכל צורך. אם אתם רוכשים מחנויות שונות, במקרה הצורך תצטרכו לפנות לכל חנות בנפרד במקרה של תקלה, צורך החלפה, רכישה חוזרת ועוד. הרבה יותר נוח וקל שיש לכם חנות אחת מולה אתם מתנהלים לכל צרכי התאורה שלכם. כמו כן כאשר אתם רוכשים את כל התאורה בחנות אחת, ליועצים תהיה תמונה מלאה של כל הצרכים בכל חלל וחלל בנפרד ולכל הבית יחד. הדבר יאפשר התאמה מדויקת יותר של התאורה בכל הבית, אינטראקציה של תאורה בין חללים שונים, במעברים בין החללים ועוד. אם פונים לחנויות שונות אז התשובה או הייעוץ עלולים להיות מוגבלים לפתרון של אותה תאורה עם יכולות מוגבלות של הבנה ותכנון השילוב הנכון של סוגי תאורה שונים בחלל ובבית. 
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: