התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

איך בוחרים גופי תאורה לחלל המרכזי בבית

החלל המרכזי בבית הוא ברוב המקרים לב הפעילות של הבית ובו מבלים חלק ניכר מהזמן. התפקודים בחלל המרכזי של הבית מגוונים ומשתנים ולכן קיימת חשיבות בבחירת גופי תאורה מתאימים ונכונים לקבלת תוצאת תאורה מושלמת הן לכיסוי כל הצרכים והן לאספקת אווירה ועיצוב נכונים בהתאם לנדרש בכל עת. 

מה כולל החלל המרכזי בבית

לפני כמה עשרות שנים החלל המרכזי של הבית כלל רק את הסלון ולעיתים את פינת האוכל, אך כיום נהוגה יותר ארכיטקטורה פתוחה בה כל המרחב המרכזי פתוח וכולל את הסלון, המטבח, פינת האוכל ולעיתים אף פינת עבודה או פינת משפחה נוספת (תלוי בגודל ובצרכי המשפחה כמובן).
ברור לכן שלסלון ולשאר האזורים בחלל המרכזי הפתוח קיימים צרכי תאורה שונים ורבים עליהם יש לתת מענה נכון בעזרת גופי תאורה מתאימים בפריסה נכונה. החלל המרכזי כולל גם רהיטים, פרטי נוי ואמנות, מכשירים שונים (טלוויזיה ועוד), אזורים בהם עובדים (מטבח, פינת אוכל, שולחן אוכל, פינת מחשב ועוד), מקומות בהם אוכלים, מקומות בהם קוראים, שומעים מוזיקה, רואים טלוויזיה, מארחים משפחה וחברים, עורכים מסיבות ועוד. כמובן שכל בית הוא ייחודי, עם עיצוב שונה, עם פיזור חפצים שונה, עם צבע קירות שונה, עם גובה תקרה שונה, עם צרכים שונים או משתנים - כאלה גם מאוד מיוחדים ולא סטנדרטיים, ועל כן יש לחשוב היטב על כל ההיבטים, הצרכים העכשוויים והעתידיים (אולי ילדים בהמשך, אולי עבודה מהבית ועוד) על מנת לתכנן ולבחור בגופי התאורה הנכונים והמתאימים לכיסוי כל הצרכים והרצונות.

כמה גופי תאורה צריך עבור החלל המרכזי בבית

לשאלה זו ישנה רק תשובה אחת: כמה שצריך. הזמנים בהם הסתפקנו בנורה תלויה אחת במרכז התקרה חלף מהעולם, הרבה בזכות יכולות טכנולוגיות חדשות ומתקדמות הקיימות כיום. חשבו שלכל צורך תפקודי ועיצובי בחלל המרכזי, יהיה לרוב צורך בגוף תאורה למילוי המשימה. כלומר שלא ניתן לספק פתרון הולם עם גוף תאורה מרכזי אחד בלבד. מבחינה עקרונית, מחלקים את גופי התאורה לשלושה סוגים עיקריים:
  • תאורה מרכזית: תפקידה לספק תאורה חזקה ולהאיר את כל החלל בצורה שווה וברורה. בחללים של היום שכוללים סלון, מטבח ועוד, לרוב יהיה צורך בפריסת מספק גופי תאורה מרכזיים בחלל על מנת לספק כיסוי תאורה מלא. גופי תאורה אלה יכולים להיות שקועים, תלויים או צמודים. 
  • תאורת אזורית: תפקידה לספק מענה תאורה לתתי אזורים בחלל המרכזי, בשילוב או בנפרד מהתאורה המרכזית. למשל תאורה באזור הישיבה בסלון, אזור שולחן האוכל, אזור משטח העבודה במטבח ועוד. המטרה של התאורה האזורית היא לספק אפשרות פעילות נפרדת באזור בחלל ללא תלות בתאורה המרכזית ולאפשר גם עיצוב תאורה מתקדם יותר ומענה ממוקד יותר מזה של תאורה מרכזית תוך כדי הוספת אפשרות שילובים שונים של עוצמות תאורה ליצירת אווירה משתנה ועיצוב משתנה. מספר גופי התאורה שתצטרכו לכיסוי כל תתי האזורים היא בהתאם לכמות תתי האזורים הקיימים (והעתידיים). 
  • תאורת הדגשה: מטרתה של תאורה ההדגשה בחלל המרכזי בבית היא לספק מענה בעיקר עיצובי עם הדגשה תאורתית של פריטים שונים בחלל. אולי תרצו להדגיש תמונה, פסל, עציץ, להאיר מתחת לספות למראה מעניין ועוד. תאורת הדגשה פועלת בשילוב עם שאר גופי התאורה בחלל ליצירת עיצובים מרשימים ומעניינים. מספר גופי התאורה שתצטרכו לתאורת הדגשה תהיה בהתאם למספר הפריטים להדגשה. אין זה אומר שצריך להדגיש כל פריט בחלל, מומלץ לבחור פריט אחד או שניים בכל איזור להדגשה ולא יותר מזה כדי לשמור על איזון. 
זכרו כי ישנם גופי תאורה שניתן לחבר לעמעם (מומלץ) כך שניתן לשלוט על עוצמת התאורה הרצויה בכל עת. 
נושא בחירת גופי תאורה הוא נושא מורכב למדי המצריך ידע מקצועי רב ולכן מומלץ תמיד להתייעץ עם מומחי תאורה שיוכלו לספק פתרונות נכונים בהתאם לצרכים שלכם, סוג החלל, גודלו, גובה התקרה, צבע הקירות, השימושים הרצויים הסטנדרטיים ואלו שאינם סטנדרטיים, העיצוב הרצוי ואף שילוב למערכת בית חכם ועוד. תכנון ובחירה נכונה של גופי תאורה היא ערובה לעיצוב ושימושיות מעולה בחלל המרכזי של ביתכם ויכולה ללא ספק גם להוסיף הנאה רבה וערך לנכס שלכם. 
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: