הנמכת גבס לתאורה בבית

הנמכת גבס מהווה כיום פתרון פרקטי ואלגנטי לצרכים רבים, כגון הסתרת מזגן מרכזי או נסתר ותעלות מיזוג, לבידוד תרמי או אקוסטי, וכמובן גם לתאורה. הנמכת גבס משמשת גם לצרכים עיצוביים, כמו שינוי פרופורציה של חלל והסתרת תאורה ליצירת עיצובים מיוחדים.
 

מה היתרונות של הנמכת גבס עבור תאורה 

תקרה רגילה בנויה לרוב מבטון יצוק שלא מאפשר שיקוע של גופי תאורה וגם לא הוספת קווי תאורה וגופים נוספים מעבר למה שנקבע מראש בעת הבניה, ללא עבודות בניה יקרות. להנמכת גבס לכן יש יתרונות רבים:
 • מאפשרת פילוס התקרה במקרים בהם התקרה אינה ישרה
 • מאפשרת שימוש בגופי תאורה נסתרים או שקועים לתוכה, בקלות ובמהירות
 • מאפשרת הוספת גופי תאורה נוספים בהמשך בצורה קלה
 • מאפשרת שינוי פרופורציה של חלל למשל במקום בו התקרה גבוה מדי
 • עלות הנמכת גבס זולה ומהירה הרבה יותר מחפירות בבטון 

האם אפשר לעשות הנמכת גבס בכל בית 

החיסרון היחיד שקיים עם הנמכת גבס נמצא במילה "הנמכה". הנמכת גבס מורידה את גובה התקרה בהתאם לגובה ההנמכה. הנמכת תקרה יכולה ליצור אפקט של הקטנת החלל במקומות בהם התקרה אינה גבוהה ממילא. בישראל גובה התקרה הסטנדרטי עומד על 2.60 מטר ותקרה מונמכת לטובת תאורה יכולה להפחית את גובה התקרה הנותר בכ-15 ס"מ. חשוב לכן לבדוק את גובה התקרה הקיים, לחשב כמה יוותר לאחר התקנת הנמכת תקרה ולוודא שהגובה הנותר מספק הן מבחינה עיצובית והן מבחינה בטיחותית, במיוחד באזורי מעבר. אם אחרי הנמכת תקרה, גובה התקרה ישאר גבוה מספיק, אז תוכלו להתקין אותה ללא דאגות וליהנות מיתרונותיה. 

גופי תאורה מומלצים לשילוב בהנמכת גבס 

תאורת גבס מאפשרת שילוב של סוגי גופי תאורה שונים, הכל בהתאם לצורך התאורה, והרצון העיצובי:
 • גופי תאורה שקועים: גופי תאורה אלה שקועים בתוך מבנה התקרה - תקרת גבס, הנמכת תקרה - כך שהם נבלעים לתוכה ואינם בולטים לעין. גופי תאורה שקועים מתאימים לכל שימוש, תאורה מרכזית, אזורית ותאורת הדגשה.
 • גופי תאורה נסתרים: אלה גופי תאורה החבויים בתוך מבנה התקרה, והם אינם נראים לעין, וכך גם האור המופק לא נראה באופן ישיר אלא מוחזר לצדדים ואז למטה ומספק תאורה נעימה, אקסקלוסיבית שמשרה אווירה. פחות מתאים כתאורה מרכזית, אך יכול לשמש כתאורה אזורית או הדגשה. 
כמה דוגמאות של גופי תאורה מומלצים לשילוב בהנכת גבס:
 • גוף תאורה בלקו פעמון: פרופיל פעמון יוצר תעלה מובנית המיועדת להתקנת כל פסי הצבירה הקיימים בשוק, תלת פאזי וחד פאזי, ומתאים לספוטים עם רגל ושקועים בקו אפס עם הפרופיל.
 • גוף תאורה בלקו נרו: סדרת פרופילי נרו היא התשובה לפסי תאורה בגימור נקי ללא שוליים. באמצעות פס בליטה מיוחד ניתן למלא את הטיח או הגבס עד קו האפס. 
 • גוף תאורה בלקו נסתר חכם: כגוף תאורה נסתר, לא רואים את הפרופיל או את סרט הלד, אלא רק חלל ממנו בוקע האור, כנפי הפרופיל מתחברות לגבס. ניתן לבחור זווית תאורה על ידי מיקום סרט הלד. כאשר נתקין את סרט הלד בקודקוד התעלה, נקבל תאורה ישירה, ואילו מיקום סרט הלד בבסיס התעלה, יצור תאורה אלכסונית. 
 • גוף תאורה בלקו סכין: פרופיל אלומיניום המשמש להתקנה בקירות גבס, נישות או תקרות צפות, ומאפשר לשלב תאורת לדים על ידי הדבקת פסי הלד בחלק הנסתר או נעיצת נורות במסילות הפרופיל. 
 • גוף תאורה בלקו אורבן: גוף תאורה ברוחב 40 או 60 מ"מ שקוע בגבס, בעל מגש חוצץ הננעץ כקליפס, מאפשר מקום לשנאי ולהתקנת או הדבקת סרטי הלד או ה-PCB. אפשרות שליפה של המגש. כנפי הפרופיל נועדו לקבלת גימור בקו נקי ואחיד.
 • גוף תאורה בלקו מיני: פרופיל מיני 60 פותח במיוחד לתת פתרון לבעיית ניצבי הגבס. בשל גובהו הנמוך (14מ"מ בלבד) במיוחד אין צורך להתחשב בניצבי הגבס. ניתן להתקין את מיני 60 בצורה ישרה, אלכסונית, שתי וערב ועוד. 
 • וף תאורה בלקו דארק לייט: גוף תאורה דארק לייט, עם מבנה גוף שקוע יותר ומאפשר קבלת אור שופע המונע סינוור.
 • גוף תאורה בלקו 80 מידי שקוע: גוף תאורה רחב במיוחד המאפשר עוצמת אור חזקה. גובה הגוף נמוך במיוחד ומאפשר התקנה קלה ומהירה בגבס. כנפי הגוף מאפשרות גימור נקי וחלק. 

 
רוצה לקבל ייעוץ תאורה? לקבל הצעת מחיר? להזמין ישירות מהמפעל?
ניתן להתקשר 1800-40-30-40
או לכתוב אלינו - כל הפניות נענות במהירות:
מלאו את הטופס הקצר וצוות בלקו לד יחזור אליכם במהירות:
   

בלקו לד מקבוצת גלובל אל.סי.אס בע"מ
גופי תאורת לד מעוצבים
חנות המפעל:
רח' היובל 4 חולון
ברוכים הבאים - יש חניה
טלפון: 1800-40-30-40הצהרת נגישותמפת אתר