התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

עיצוב תאורה בסוויטת הורים

מבין כל החדרים בבית, סוויטת ההורים, היא לרוב הגדולה ביותר וגם המורכבת יותר מבחינת פונקציות – מה שמשפיע על עיצוב התאורה בה. תאורה ועיצוב תאורה נכונים בסוויטת ההורים יאפשרו לכם לא רק להגיע לרמת עיצוב מתקדמת ומיוחדת אלא גם תבטיח כי תפיקו את מירב ההנאה ממנה ותוכלו לתפקד בה בצורה אופטימלית. 

מה מיוחד בסוויטת ההורים בבית 

סוויטת הורים, בשונה מחדר שינה רגיל, גם אם מדבור בחדר שינה של ההורים, הוא חלל מיוחד, גדול ממדים המכיל בתוכו תתי חללים שונים, אזור מיטה ושינה, חדר רחצה פרטי בתוך הסוויטה, חדר ארונות, ואם הגודל מאפשר אז גם אזור עבודה, אזור איפור והלבשה ועוד. ישנן סוויטות הורים בגדלים שונים וככל שהיא גדולה יותר, כך ניתן לשלב בה פונקציות ואלמנטים רבים יותר. למעשה, סוויטת ההורים בבית היא יחידה עצמאית בה ההורים יכולים לשהות שעות רבות, לא רק לשינה, ללא צורך במעבר דרך אזורים משותפים בבית. סוויטת ההורים היא מקום בו ניתן להשיג מרגוע ושקט ללא הפרעות. 

אלו גופי תאורה אפשר להוסיף לסוויטת הורים 

עקרונות עיצוב התאורה חלים גם על סוויטת ההורים עם חלוקת התאורה לתאורה מרכזית להארה כללית של החלל, תאורה אזורית להארת תתי אזורים בתוך החלל ותאורת הדגשה שהיא משלימה את העיצוב עם מיקוד אור על פריטים שונים בחלל. התאורה לא רק צריכה להפיק אור אלא גם לאפשר שימושים שונים בחלל, אם בזמני מנוחה ואם בזמן קריאה, צפייה בטלוויזיה, הלבשה, איפור ואפילו עבודה. לכל הפונקציות צרכי תאורה שונים למדי כך שמומלץ לחשוב מראש על כל הצרכים שלכם לפני שאתם בוחרים בגופי התאורה השונים. 
תמיד מומלץ לשלב את שלושת סוגי התאורה וניתן לשם כך לבחור בסוגים רבים של גופי תאורה, שקועים, צמודים, תלויים, נסתרים ועוד. ניתן לשלב סגנונות שונים של גופי תאורה כל עוד הם משתלבים היטב בשפה העיצובית של הסוויטה. תמיד ישנה אופציה לבחור בגופי תאורה מינימליסטים שהם אופנתיים ביותר כיום, יחד עם תאורת לד שיכולה לספק תאורה גדולה באריזה קטנה. יותר מסגנון גוף התאורה, איכות התאורה, איכות האור, הגוון שלו, היכולת לשלוט בעוצמת האור ואף לשלב את כל התאורה בחלל במערכת בית חכם, הם בעלי חשיבות עליונה כיום. תאורת לד היא גם בטיחותית וחסכונית מאוד כך שהבחירה בה היא די מובנת מאליה. 
חשוב לתת התייחסות מיוחדת לכל תת אזור בסוויטת ההורים. הרי צרכי התאורה של אזור השינה ושל חדר הרחצה שונים למדי ולכן הפתרון יהיה גם שונה ומותאם. מומלץ להתייעץ עם מומחי תאורה או מעצב פנים ולתכנן את התאורה של כל אזור ואזור בסוויטת ההורים בצורה חכמה כך שרק תוכלו ליהנות בהמשך ולא להצטער שלא התקנתם תאורה כזו או אחרת. 
כמה דוגמאות להמחשה:
  • חדר הארונות, יכול גם לשמש כחדר הלבשה, בהתאם לגודלו. התאורה בו צריכה להיות בהירה כדי להאיר כל פרט ופרט, להציג את צבעי הבגדים בצורה נכונה (גוון אור יום) ולא להשאיר פינות חשוכות. ניתן להתקין פסי לד מתחת לכל המדפים על מנת להאיר את תכולתם בצורה אופטימלית. ניתן לשלב תאורה באזור המראה העומדת מלפחות שני כיוונים על מנת לבטל צל כך שתוכלו לבחון את עצמכם ואת הבגדים שבחרתם ללבוש. התאורה מחוץ לארון – מומלץ להתקין פס במרחק של כ-40 ס"מ מהארון.
  • אזור המיטה בדרך מטופל בתאורה נעימה וחלשה יותר (אם כי תאורה מרכזית בחלל תאפשר גם הארה חזקה למקרה הצורך). בשעות הערב כאשר מתכוננים לשינה, הדבר האחרון שאתם רוצים הוא להיכנס לחדר עם אור חזק. אור נעים ומוחלש יכניס אתכם לאווירת מרגוע ויכין אתכם לשינה. חשוב גם לשלב גופי תאורה משני צדי המיטה לקריאה. ניתן גם לשלב פס לד מתחת למיטה ליצירת מראה מרחף יפהפה שאפשר גם להשאיר דולק בלילה בעוצמה מאוד נמוכה כך שכאשר אתם קמים לשתות מים או לשירותים תוכלו להסתובב בחדר ללא חשש של התקלות ברהיטים שונים ומבלי להדליק תאורה חזקה מסנוורת. 
  • חדר הרחצה משלב בו גם מרגוע וגם התעוררות, וצורך באור יחסית חזק כאשר מתאפרים, מתגלחים ועוד. שילוב של סוגי תאורה שונים יבטיחו שתוכלו ליהנות מהחדר בכל מצב
  • ניתן גם לשלב תאורה צבעונית להדגשת פריטים כמו צמח גדול וירוק עם תאורה בעלת גוון ירוק שתעמיק את גוון הצמח. שינוי צבע התאורה יכול לסייע גם ביצירת אווירה רצויה. ישנן תיאוריות רבות ושונות כגון כרומתרפיה הדוגלת בשימוש בצבע אור שונה לריפוי והשפעה על מצבי הרוח של האדם. 

איפה קונים גופי תאורה לחדר הורים

מומלץ לבקר באולם תצוגה בו תוכלו לא רק לראות מבחר גדול של גופי תאורה אלא גם לקבל ייעוץ מקצועי. כפי שכבר הבנתם, תאורה נכונה ומוצלחת לסוויטת ההורים דורשת לא מעט ידע. אפשר לנסות ללמוד את כל תורת התאורה לבד, או אפשר פשוט לסמוך היועצים המקצועיים שידעו לתרגם את החלום והחזון שלכם לפתרון טכני נכון בעזרת שילוב ובחירת גופי תאורה שונים המתאימים לכל הצרכים הן העיצוביים והן הפונקציונליים שלכם.
בקרו באולם התצוגה של בלקו לד, שם תוכלו לראות שלל גופי תאורה איכותיים ולקבל ייעוץ מקצועי ללא עלות או התחייבות. המוצרים של בלקו לד הם כחול לבן ומיוצרים ממיטב החומרים ועם כל התקנים הדרושים. תוכלו לבחור בגופי תאורה הקיימים במלאי או להזמין גופי תאורה בהתאמה אישית מבחינת אורך, גוון תאורה, צבע הגוף ועוד. התהליך פשוט, קל ומהיר בזכות הניסיון הרב של החברה בייצור גופי תאורה. 
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: