התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

גופי תאורה לד - פתרונות תאורה לכל הבית

זוכרים שפעם בחירת תאורה לבית הייתה בין נורות ליבון ופלורסנט? מאז, טכנולוגיית התאורה התפתחה רבות וכיום תאורת הלד הפכה לבחירה החכמה והטובה ביותר לתאורת הבית. לכך יש סיבות טובות רבות שכדאי להכיר.

מה היתרונות המרכזיים של תאורת לד

תאורת לד מציעה מספר יתרונות מרכזיים על פני כל סוגי התאורה האחרים:
  • גודל: תאורת לד, או יותר נכון – נורת לד – היא בגודל קטנטן, דבר שמאפשר שילוב שלה בגופים קטנים הרבה יותר ממה שהיה מקובל פעם. הדבר הוביל להתפתחות הזרם העיצובי המינימליסטי בתאורה, עם גופי תאורה שיכולים להיות אפילו נסתרים לחלוטין המשחררים את עיצוב הבית תוך אספקת תאורה איכותית וחזקה. כמו כן, ניתן לייצר גופי תאורה מעוצבים כיד הדמיון ללא מגבלות הגודל של נורות אחרות, נורת לד קטנה כל כך שהיא מאפשרות חופש עיצובי מלא. 
  • איכות: תאורת לד בעלת אורך חיים ארוך יותר מכל פתרון אחר והיא אינה מושפעת מהדלקות וכיבויים (שלרוב מקצרים את אורך חייהן של נורות אחרות). נורת לד יכולה לספק אור מעולה במשך עשרות אלפי שעות ללא תקלות וללא ריצודים. 
  • צריכת חשמל: תאורת לד צורכת מעט מאוד חשמל (כעשירית מצריכת חשמל של נורת ליבון) אך ללא התפשרות על חוזק התאורה. חשמל הוא מצרך יקר וכל דבר שיכול להפחית בצריכת החשמל הביתית הוא מבורך, ובמיוחד אם זה ניתן עם מוצר אפילו טוב יותר. צריכת חשמל נמוכה גם מאפשרת שימושים נרחבים יותר, שימוש חיצוני, תאורת חירום או תאורת ביטחון שדולקת כל הלילה בבית ללא חשש מחשבון חשמל מנופח. 
  • תאורה ירוקה: תאורת לד לא כוללת חומרים מסוכנים שיכולים להיפלט לאוויר, היא לא פולטת קרינה מזיקה ומאחר והיא בעלת צריכת חשמל נמוכה, היא נחשבת כפתרון התאורה הירוק ביותר כיום. 
  • בטיחות: תאורת לד פועלת על זרם חשמל נמוך, דבר המאפשר גם שימוש חיצוני תוך הימנעות מסכנת התחשמלות. כמו כן נורת לד אינה פולטת חום ובטוחה למגע יד אפילו של פעוטות וחיות מחמד. ניתן לשלב נורת לד בתוך חומרים שלא היו ניתנים עם נורות אחרות כגון עץ, מוצרי נייר, בד ועוד ללא חשש לדליקה. 
  • גיוון: קיימות נורות לד בעוצמות וגוונים שונים לכל מטרת תאורה וכן גם כאלה המאפשרים שינוי גוון וצבע תאורה לפי רצונכם. 

האם אפשר להתקין גופי תאורה לד בכל מקום בבית

בהחלט, מאחר ותאורת לד מתאימה הן לשימוש פנימי וחיצוני וקיימת בעוצמות וגוונים שונים, ניתן לשלב אותם בכל מקום בבית, כמובן כל עוד וקיימת תשתית חשמל מתאימה לחיבור גוף תאורה. ניתן אפילו לשלב פסי לד במקומות נוספים כגון מתחת לרהיטים, בתוך מגירות וחדרי ארונות, במעברים ועוד. אין גבול לאפשרויות השימוש של גופי תאורת לד.

איזה גוף תאורה מומלץ לכל חלל בבית 

תאורה מוצלחת ואפקטיבית מבוססת על עיקרון משולש של תאורה מרכזית, תאורה אזורית ותאורת הדגשה. השילוב הנכון בין שלושת הסוגים מבטיח תאורה פונקציונלית ועיצוב מוצלח, יחד עם אפשרות גיוון ושינויי אווירה בעזרת שליטה מדויקת על כל נקודה ונקודה באופן פרטני ושילוב ביניהם. ניתן לשלב סוגים שונים של גופי תאורה, כאלה מינימליסטיים שלא מכבידים על העיצוב וכאלה בעלי עיצוב יותר מודגש, דקורטיביים, במקומות שונים. 
מעבר לכך ישנם כמובן אספקטים עיצוביים עם בחירת סגנון גופי התאורה בכל מקום ומקום כך שישתלבו וישלימו את התמונה העיצובית הרצויה. 
בנוסף, חשוב לתת מענה ארגונומי בהתאמה לכל חלל בבית. כלומר, לכל חלל יש את הצרכים התפקודיים המיוחדים שלו ותאורה צריכה להתאים ולספק את הפתרון שיאפשר שימושיות נכונה, בטוחה ונוחה. למשל, חדר שינה, סלון, חדר עבודה, מחסן, מטבח, פינת אוכל ועוד. בכל אחד מחללים אלה מתקיימות פעולות שונות למדי והן מצריכות מענה תאורה שונה. ישנם חללים בבית כמו סלון בהם מתקיימת פעילות מגוונת, צפייה בסרט, קריאה, שמיעת מוזיקה, הארחה ועוד. אם תשתמשו בסוג תאורה אחיד ויחיד, תהיו מוגבלים ותוכלו ליהנות מסוג פעילות אחד בצורה טובה ולא יותר. לכן חשוב לשלב סוגים שונים של תאורה שיוכלו לספק לכם את הגמישות בשינוי עוצמה, גוון ושילובי תאורה שונים בצורה נוחה וקלה. למשל בצפייה בסרט, תרצו תאורה חלשה יחסית, אולי יחד עם פס לד מאחורי המסך ותאורת הדגשה דרמטית על פריט בודד בסלון ועם סיום פעולת הצפייה, תרצו להגביר חזרה את התאורה לשימושים אחרים. תאורת לד מאפשרת שליטה מלאה וקלה ואף חיבור למערכות בית חכם, כך שניתן יהיה גם ליצור תכניות תאורה שמורות לשימוש מהיר, מה שייתן את האפשרות לעבור בין מצבי תאורה שונים בלחיצה כפתור ממש. 
מומלץ להתייעץ אצל מומחי תאורת בית על מנת לקבל הכוונה נכונה לשילובים נכונים שיבטיחו הנאה ופונקציונליות מירבית לאורך שנים רבות.

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: