התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

גופי תאורה מעוצבים לפינת אוכל

לפינת האוכל יש ייחוד תפקודי ועיצובי מבחינת התאורה שלמקומות אחרים בבית אין. חשוב לכן לבחור נכון, הן בעיצוב המתאים והן בגוף התאורה עם טכנולוגיית התאורה המתאימה על מנת להפיק את מירב ההנאה מפינת האוכל שלכם תוך שמירה על תפקודיות מלאה. 

מדוע חשוב להאיר היטב את פינת האוכל

לתאורה נכונה יש חשיבות מכרעת בפינת האוכל. התאורה צריכה להיות חזקה דיה על מנת להאיר את כל אזור השולחן וכל המונח על גביו. העין האנושית מתרגמת את הנראה בהתאם לצבעים, צורות וחוזק הארה. תתפלאו לדעת שמזון המואר בצורה לא נכונה יכול להיראות לא מגרה כלל ולהיפך, אותו המזון בדיוק, רק תאורה שונה.
תאורה לפינת אוכל אינה תאורה מרכזית אלא תאורה אזורית שתפקידה לספק תאורה רק לאזור פינת האוכל, לכן היא לא צריכה להיות תאורה חזקה במיוחד, כמו עם תאורה מרכזית, אך חזקה מספיק על מנת להאיר היטב את האזור של פינת האוכל על כל חלקיו. עוצמת התאורה עצמה תלויה במדדים רבים, כגון מרחק בין גוף התאורה לפינת האוכל וכיצד האור מתפזר, והשימוש בפינת האוכל.
בהרבה בתים פינת האוכל משמשת לא רק לארוחות אלא גם לעבודות שונה, הכנת אוכל, לימודים ועוד, ולכל אלה יש צרכי תאורה שונים. מומלץ לכן לבחור בתאורה הניתנת לעמעום כך שניתן יהיה לתת מענה לכל הצרכים.
כמה מדדים חשובים:
  • CRI: מדד של דיוק מסירות הצבעים בעזרת התאורה. נמדד בערכים בין 0 ל-100 כאשר 100 מסמל את האור הטבעי ביותר. בפינת האוכל שלכם, מומלץ CRI של לפחות 90, כך שתוכלו להבטיח כי צבעי המזונות והפנים של היושבים סביב השולחן יראו טבעיים ביותר. 
  • K: מדד גוון התאורה. לא מדובר כאן בצבע תאורה אלא בגוון הנמדד מקר (כחלחל) עד חם (כתום). אל מנת למלא את כל הצרכים סביב פינת האוכל מומלץ על ערך של כ-4000K.

איזה סוג תאורה מומלץ להתקין באזור שולחן האוכל

קודם לכל ובאופן כללי, גוף תאורה חייב לתת מענה לצרכי התאורה, לא רק להיות פריט יפה. כמו כן, יש לקחת בחשבון כי פינת האוכל בבית המודרני היא מקום בו מבלים אנשים רבים לאורך שעות רבות ביממה. תאורת לד, לא רק יכולה לספק בקלות את כל צרכי התאורה של פינת האוכל בהצלחה יתרה, אלא גם תאפשר לכם לשלוט על עלויות החשמל בצורה מעולה עם צריכה של כ 10% בלבד לעומת פתרונות תאורה אחרים כמו נורות ליבון. תאורת לד היא הרבה יותר אפקטיבית וגם בעלת אריכות חיים יוצאת דופן מאחר והיא לא כוללת אלמנט בעירה שיכול להישרף ולהתקלקל. מאחר ותאורת לד לא פולטת קרינה מזיקה ולא מכילה חומרים רעילים (כספית ועוד), וכן אינה פולטת חום, היא מועמדת אידיאלית לשימוש בפינת האוכל. מאחר וכיום טכנולוגיית הלד גם נגישה מאוד מבחינת מחיר רכישה וגם מציעה מגוון רחב ביותר של עיצובים, גדלים, צורות, גימורים שיכולים להתאים לכל עיצוב, אין סיבה לבחור בפתרונות תאורה אחרים שלא משתווים לה. גופי תאורת לד קיימים בכל התצורות הרצויות – צמודים, שקועים, פסי צבירה, תלויים, נסתרים ועוד. 

האם כדאי לשלב כמה גופי תאורה בפינת האוכל

התשובה לשאלה אם כדאי לשלב כמה גופי תאורה בפינת האוכל תלויה מאוד בפרמטרים שונים:
  • גודל פינת האוכל: האם נדרש פיזור של מספר גופי תאורה על מנת לכסות את כל פינת האוכל?
  • מרחק גוף התאורה מפינת הוכל: ככל שגוף התאורה רחוק יותר מפינת האוכל, כך האור המוקרן ממנו יתפזר יותר לחלל. 
  • צורת פינת האוכל: צורת פינת האוכל יכולה להכתיב שילוב של גופי תאורה נוספים על מנת לספק כיסויי נכון. 
  • קיום פריטים להדגשה בפינת האוכל: אם קיימים פריטים שונים שברצונכם להדגיש, תאורת הדגשה נוספת תאפשר זאת. 
  • טכנולוגיה: קיימים גופי תאורת לד רבים ושונים שיכולים לספק מענה לכל סוגי פינות האוכל ללא הכרח בשילוב של גופי תאורה רבים. בהרבה מקרים רק גוף תאורה מתאים אחד יספיק. 
  • תפקוד: במידה ואתם משתמשים בפינת האוכל עבור צרכים רבים ושונים (אוכל, אירוח, עבודה, לימוד עוד), יתכן כי יהיה מומלץ לשלב גופי תאורה שונים בפינת האוכל על מנת לספק מענה מדויק ביותר לכל צורך. עם זאת, תאורת לד יכולה לספק את כל הצרכים בצורה טובה ביותר (עם שימוש בעמעם).
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: