התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורה למרפסת שירות

בהרבה בתים בישראל קיים חלל הנקרא מרפסת שירות. מרפסת שירות הוא מקום פונקציונלי ביותר בכל בית ובו מתבצעות מטלות רבות. למרות זאת, לרוב נושא התאורה במרפסת השירות נשכח ולא מטופל כראוי, דבר ההופך את השימוש בו לפחות מאופטימלי. אם גם אתם מעוניינים לנצל את מרפסת השירות בצורה הטובה ביותר, הכנו עבורכם מדריך קצר עם הסברים והמלצות לבחירה והתקנת גופי תאורה במרפסת שירות. 

פונקציות במרפסת שירות 

כאמור, מרפסת השירות ממלאה הרבה פונקציות שונות בכל בית, בהתאם לצרכי הדיירים:
  • אחסון: מרפסת שירות מהווה מקום הגיוני לאחסון דברים רבים כגון חומרי ניקוי, מזוודות, כלי עבודה, מגבות, סדינים ועוד. בעצם כל דבר שלא מוצא את מקומו הטבעי בשאר החדרים בבית, לרוב יגיע למרפסת השירות. האחסון יכול להיות מאורגן בארונות מסוגים שונים, מדפים ולעיתים גם ללא התקני אחסון.
  • כביסה: לרוב מרפסת השירות תאכלס את מכונת הכביסה, את המייבש וכמובן את כל החומרים הנלווים, סלי כביסה, קרש גיהוץ, מכשירי בישול והכנת אוכל גדולים ועוד. הכל בהתאמה לגודל החלל.
  • מתקן תליה לכביסה: לרוב יהיה מחובר מחוץ לקיר החיצוני של מרפסת השירות, לעיתים יהיה מתקן לייבוש כביסה תלוי מהתקרה בתוך מרפסת השירות.
  • דברי חשמל שונים מוצאים את מקומם גם במרפסת השירות, מגהץ, שואב אבק, כלי עבודה כמו מקדחה, מברגה ועוד. 
  • ניקיון: לעיתים יהיה מותקן כיור גדול במרפסת שירות למטרת כביסה ידנית, ניקוי פריטים גדולים ועוד.

איפה כדאי למקם גופי תאורה במרפסת שירות

מטרת התאורה בחלל פונקציונלי גרידא כמו מרפסת שירות היא לאפשר את קיום כל הפעולות הנדרשות ללא מאמץ תוך ראות מעולה. מאחר וסוגי הפעולות שונות ורבות, לא ממש ניתן להסתפק בנורה בודדת על חוט תלויה מהתקרה במרפסת השירות, יש הכרח לתת מחשבה לכל הצרכים ולהתקין תאורות שונות בהתאם. כמו עם כל פריסת תאורה, תאורה למרפסת שירות מתחלק למספר סוגים עיקריים:
  • תאורה מרכזית: בדרך כלל צמודה, שקועה או תלויה בתקרת החלל ותפקידה לספק תאורה כללית חזקה לכל החלל. מומלץ כאן לבחור בגוף תאורה מרכזי בעל יכולות הארה חזקה - טכנולוגיית הלד היא פתרון מעולה לכך וגם חסכוני בחשמל. תאורה מרכזית לא יכולה לספק את כל צרכי התאורה של חלל, בקלות נוצר צל במקומות שונים, במיוחד כאשר עומדים בחלל. לכן יש צורך בסוג תאורה נוסף.
  • תאורה אזורית: סוג תאורה זה בא לספק פתרון לצל הנוצר וגם להגביר את התאורה בתתי אזורים בחלל. למשל מעל מכונת הכביסה כדי שתוכלו לראות היטב וללא צל, מעל הכיור, באזור של מדפים וגם תאורה על חבלי התליה החיצוניים.
  • תאורת הדגשה: מטרת להדגיש פריטים בודדים בחלל, בחללים רגילים מדובר לרוב על פריטי נוי, רהיטים שונים, תמונות וכדומה. במרפסת שירות ניתן להשתמש בתאורת הדגשה במקומות שונים, בתוך מגירות ותאי אחסון, ארונות ועוד. 

גופי תאורה מותאמים למרפסת שירות

מאחר ומרפסת שירות הוא מקום פונקציונלי לרוב נושא העיצוב של גופי התאורה יהיה פחות חשוב. ניתן לבחור בגופי תאורה פונקציונליים לגמרי בלי חשש.
גופי תאורת לד של בלקו לד מספקים פתרון מושלם גם למרפסת השירות. גופי התאורה יכולים להיות מסוגים רבים בהתאם לצורך, תלויים, צמודים, שקועים, נסתרים. גם שימוש בפסי לד נסתרים יכול לסייע רבות במקרה של תאורה במגירות ומדפי אחסון שונים.
אם מרפסת השירות שלכם פתוחה (ללא חלונות - סגירה מלאה), יהיה צורך בבחירת גופי תאורה מתאימים לשימוש חיצוני (מוגני מים ואבק). גם כאן גופי התאורה של בלקו לד מספקים פתרון מצוין, הם מיוצרים מאלומיניום איכותי שאינו מחליד ועמודים בכל התקנים הרלוונטיים לשימוש פנימי או חיצוני.
מומלץ להצטייד בשרטוט מרפסת השירות עם סימון נקודות חשמל קיימות לתאורה (אם אינכם מבצעים שיפוץ או בניה) ולבקר בחנות המפעל של בלקו לד כדי לפגוש את יועצי התאורה המקצועיים של החברה. תוכלו לקבל המלצות מקצועיות שיחסכו לכם זמן וכסף וימנעו מכם טעויות. יועצי התאורה של בלקו לד ילוו אתכם בבחירת כל גופי התאורה הנכונים והמתאימים בתוך אפשרויות רבות לכל הצרכים במרפסת השירות. הייעוץ במקום כמובן הוא ללא עלות והוא חלק מהשירות אותו חברת בלקו לד מספקת ללקוחות. תאורת לד כיום היא האפקטיבית, הגמישה והחסכונית ביותר לכל צרכי התאורה של מרפסת השירות ושל כל הבית או העסק. 
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: