התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

מחירים של גופי תאורה - טיפים לקניה נכונה

קניית תאורה לעיתים נחשבת כקניה של פריט תפקודי לבית, למשרד או לעסק אבל למעשה תאורה תורמת רבות לתמונה העיצובית הכוללת של החלל. לכן חשוב כמובן להסתכל על המחיר, בהתאם לתקציב שלכם אבל גם להקדיש מחשבה לגבי העיצוב הרצוי וכמובן לקנות את התאורה הנכונה ולמקם אותה בהתאם לצורך. במדריך זה נספק לכם מספר טיפים חשובים כדי שקניית התאורה שלכם תהיה חכמה וגם מהנה.
 

תכנון תאורה לפני רכישה 

לפני שרצים לקנות תאורה, עצרו רגע. תאורה נכונה מחייבת תכנון נכון. מבלי להיכנס לפרטים טכניים ביותר, ישנם מספר כללי אצבע קלים שמומלץ לכם לאמץ:
 • תשתית קיימת: בדקו את התשתית הקיימת בחלל בו אתם רוצים להתקין תאורה. אם אתם מחליפים גופי תאורה ישנים בחדשים לרוב הדבר יהיה פשוט יחסית. לכל גוף תאורה יש צורך בקו חשמל וכמובן גם מתג להפעלת האור. במקרים בהם התשתית לא מתאימה או לא מספיקה, ניתן לערב חשמלאי מוסמך להוספת נקודות חשמל בהתאם לצורך.
 • גודל החלל: לכל תאורה ישנו טווח עבודה אפקטיבי (בהתאם לגודל גוף התאורה וסוג הנורה או הנורות שהוא מכיל). כלומר לא כל תאורה תתאים להארת כל חלל. ככל שהחלל להארה גדול יותר, לרוב יהיה צורך ביותר תאורה, יותר גופים ויותר נורות.
 • סוג התאורה: בחלל כלשהו, אין רק סוג תאורה אחד (כמו שפעם היו מספקים דירות עם נורת ליבון בודדת במרכז תקרת כל חדר). יש צורך לחלק את התאורה למספר אזורים:
  • תאורה מרכזית: בדרך ממוקמת במרכז התקרה או בהיקף שלה ותפקידה לספק אור חזק (ניתן גם לחבר עמעם) ששוטף את כל החלל באור. 
  • תאורה אזורית: יכולה להיות ממוקמת בתקרה, בקירות ועוד ותפקידה לספק הארה נוספת באזור מסוים בחלל. לדוגמה תאורה מעל חדר אוכל, ספה בסלון, שולחן עבודה ועוד. 
  • תאורת הדגשה: יכולה להיות בתקרה, בקירות ואף לעמוד על הרצפה ותפקידה לספק אור מדגיש על פריטים מיוחדים בחלל כמו תמונות, פרטי אמנות, עציץ ועוד.

אלו סוגי גופי תאורה קיימים 

כיום קיים מבחר רחב ביותר של גופי תאורה שונים שיכולים להתחבר לחלל באופנים שונים:
 • גופי תאורה שקועים: גופי תאורה אלה נבלעים לתוך קיר, תקרה, שביל או רצפה ומספקים מראה אלגנטי ללא בליטה ממקום התקנתם. 
 • גופי תאורה תלויים: גופי תאורה אלה נתלים מהתקרה בעזרת כבל, שרשרת או עמוד. תליית גוף התאורה נועדה לאפשר את קירוב מקור האור למקום ההארה. למשל גוף תאורה תלוי מעל שולחן אוכל ייצור אלומת אור שמאירה את השולחן אך פחות את סביבתה. 
 • גופי תאורה צמודים: גופי תאורה אלה מחוברים לתקרה או לקיר ובולטים מהם (לא שקועים לתוכם). 
 • גופי תאורה נסתרים: אלה גופי תאורה מיוחדים שכל כולם נסתר בתוך תקרה או קיר כאשר אלומת האור מוקרנת מהם בזווית כך שרואים את האור ולא את גוף התאורה.

גופי תאורה בהתאמה לצורך

עיצוב תאורה הוא עניין של שילוב נכון של גופי תאורה שונים, עוצמת וגווני תאורה נכונים על מנת להשיג את התוצאה הרצויה הן מבחינה תפקודית והן מבחינת העיצובים הרצויים. לכן כאשר בוחרים תאורה לחלל כלשהו בהתאם לפיזור המומלץ, עדיף שלא לבחור דווקא בדרך הקלה והמוכרת של בחירת גופי תאורה דומים לכל החלל או כל החללים. כדאי ואף מומלץ לגוון ולשלב בין עיצובים שונים, בין גופי תאורה דקורטיביים או גופי תאורה סטנדרטיים בנוסף לגופי תאורה מותאמים אישית (מבחינת הגודל, הגימור, הצבע ועוד). שילוב שכזה יהפוך את העיצוב להרבה יותר מעניין מבלי לפגוע באפקטיביות התאורה. ניתן גם לשלב גוף תאורה מיוחד בחלל, כזה בהתאמה אישית, שיוצר בדיוק עבורכם ובהתאם לסגנון, המידה, העיצוב שלכם. 

איפה רוכשים גופי תאורה במחירים משתלמים

קיימות אופציות רבות, חנויות, אינטרנט ועוד אם רק תתחילו לחפש. אך חשוב להבין שגוף תאורה הוא מוצר מורכב הדורש הבנה טכנית וגם הבנה עיצובית. באינטרנט ניתן לראות תמונות אך הגוון של גוף התאורה עצמו לא תמיד מדויק וכך גם גוון התאורה המודגם, לא ניתן להרגיש את האיכות ולעיתים קרובות המוצר לוקה בחסר. לכן ההמלצה היא קודם לפנות למומחים בתחום ולבקר במקום בו קיים מבחר גדול של סוגים, גדלים ועיצובים. בלקו לד מתמחים בתחום התאורה מזה שנים רבות, ולמעשה הם יצרן ישראלי בעל מוניטין מצוין המעמיד לרשות הלקוחות צוות יועצים מקצועיים שכל ייעודם הוא לסייע ללקוחות לבחור בצורה חכמה. באולם התצוגה של החברה תוכלו לראות את גופי התאורה הרבים לבחירתכם ואף לבקש לייצר גופי תאורה בהתאמה אישית בזמן קצר ובמחיר אטרקטיבי ביותר. מאחר ובחברת בלקו לד אתם רוכשים ישירות מהיצרן, אתם זוכים למחירים מעולים, ללא פערי תיווך וכן בטכנולוגיות והעיצובים העדכניים ביותר. 
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: