התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורת סלון וחלל מרכזי בהשוואה לתאורה בחדרים

כאשר באים לבחור תאורת סלון ותאורה לחדרים אחרים, נשאלת השאלה מהי הבחירה הנכונה לכל חלל וחדר והאם ניתן פשוט לרכוש גופי תאורה דומים ולפזר אותם בכל החללים, כפי שהיה נהוג שנים רבות. מצד אחד יש בבחירת גופי תאורה דומים לכל החללים נוחות, לא צריך לחשוב יותר מדי וגם מבטיחים אחידות עיצובית כי כולם נראים אותו הדבר ומשתלבים בצורה דומה, אך מצד שני, האם בחירה שכזו באמת תפיק את המרב ותספק את התאורה האופטימלית בכל חלל? מאמר זה יעשה לכם קצת סדר.

מה מאפיין תאורת סלון 

הסלון הוא מקום התכנסות מרכזי בכל בית ומשמש את כל דיירי הבית וגם אורחים. ריבוי אנשים משמע ריבוי צרכים, לעיתים גם בו זמנית. בסלון משוחחים, צופי בטלוויזיה, קוראים ספרים ומגזינים, משחקים, משתמשים במחשב נייד או מכשירים ניידים אחרים, נרגעים לצלילי מוסיקה, מארחים מסיבות ועוד הרבה מצבים וצרכים שונים. אי לכך, תאורת סלון צריכה להיות מתוכננת כך שתאפשר את מימוש כל הצרכים בצורה אופטימלית, לפי דרישה ובכל רגע נתון. לשם כך יש צורך בשימוש בסוגי תאורה שונים:
  • תאורה מרכזית שמטרתה לשטוף את כל החלל באור (עם אפשרות כיוונון מחלק לחזק על ידי עמעם)
  • תאורה אזורית שמספקת מיקוד אור בתתי אזורים שונים בסלון, למשל אזור הספה, כורסה
  • תאורת הדגשה שתפקידה לספק הארה מיוחדת על פריטים שונים בסלון כגון ספריה, עציץ, פסל, תמונה, אח ועוד.
החוכמה בהארה נכונה ובמילוי כל התפקידים הדרושים על ידי גופי תאורה שונים בסלון היא לאפשר שימוש פרטני בכל אחד מגופי התאורה, שימוש בו זמנית של חלק או כל גופי התאורה ושימוש בכל וריאציה של גופי התאורה ליצירת אווירה שונה ומתאימה לצורך באותו הרגע. 

מה מאפיין תאורה בחדרים

חדרים אחרים, כגון חדר שינה או חדר עבודה הם יותר מכווני מטרה ייחודית. כלומר חדר שינה, לרוב, מיועד לשינה ולכן התאורה בו תהיה רגועה ומרגיעה (אם כי גם כאן חלים חוקי התאורה וחלוקה לאזורים). ישנם כמובן יוצאי מן הכלל, דוגמת חדר ילדים שם גם ישנים, גם לומדים וגם משחקים, ולכן יש צורך לספק בהם תאורה שתסייע במילוי כל הצרכים. המפתח כאן הוא לתת מחשבה מקדימה לגבי השימושים הרצויים בכל חדר וחדר ולהתאים את התאורה.
כאשר מתכננים את התאורה בחדרים, יש למנות את כל הצרכים ברשימה מסודרת ולוודא שישנה תאורה מתאימה לכל אחד מהם. כמובן שלא חייבים גוף תאורה עבור כל צורך, אלא ניתן לתכנן שגוף תאורה אחד יענה על כמה מהם.

האם יש גופי תאורה שמתאימים לכל חלל וחדר 

כאשר מדברים על גופי תאורה מעוצבים, כלומר שהם מהווים חלק מהתמונה העיצובית, יהיה קשה מאוד לעשות שימוש בהם בכל הבית, הן מטעמי עיצוב והן מבחינה טכנית. אזורים שונים מצריכים סוגי תאורה, חוזק, עוצמה, גוון שונים ולרוב גופי תאורה סטנדרטיים מעוצבים לא יוכלו לספק את כל הצרכים. כן יהיה צורך בשימוש בגופי תאורה שונים בהתאם לצורך העיצובי ולצורכי ההארה.
אך יש יוצא מן הכלל – סוג של גוף תאורה שכן מתאים לשימוש בכל חלל וחדר והוא פרופיל תאורת לד עם מבנה מינימליסטי. עם גופי תאורה אלה, האור עצמו הוא האלמנט העיצובי ואלו יכולים למלא תפקידים רבים ומגוונים בהתאם לצורך התפקודי והעיצובי בכל חלל וחדר. יתרה מכך, שימוש בגופי תאורה מינימליסטיים הוא טרנד מאוד חזק וקיים בזכות המבנה המזערי של נורות הלד מאפשרות. תאורת לד קיימת במגוון גוונים (מחם לקר), צבעים (רגילים - מלבנים ועד ירוקים, אדומים, וכחולים וגם כאלה הניתנים לשינוי צבע), עוצמות הארה שונות, ומלבד התאמתם לכל צורך של תאורה בכל חדר וחלל, יש להם יתרונות נוספים על פני פתרונות תאורה אחרים: 
  • חסכון: תאורת לד היא מאוד חסכונית, דבר שיקל על תשלומי החשמל. אם יש צורך בהשארת אור דולק בלילה מכל סיבה שהיא, העלות תהיה מזערית לעומת שימוש בנורות אחרות. 
  • אורך חיים: נורות לד יכולות לפעול עשרות אלפי שעות, כך שאין צורך להחליף נורה כל כמה שבועות או חודשים. 
  • איכות הסביבה: נורות לד, בניגוד לסוגי נורות אחרים, אינן מכילות חומרים מסוכנים ולא פולטות קרינה מסוכנת. צריכת חשמל נמוכה לא רק תחסוך לכם כסף אלא גם תפחית את הצורך בייצור חשמל וכך תשפיע באופן חיובי על הסביבה.
  • תפעול ובטיחות: נורות לד לא פולטות חום, ניתן להשתמש בהן בקרבת פעוטות וילדים ללא חשש מכוויות וגם בקרבת חומרים אחרים ללא חשש מדליקות. כמו כן, נורות לד אינן מרצדות והן נדלקות וכבות באופן מיידי. 
  • טכנולוגיה: נורות לד משתלבות מצוין במערכות בית חכם לשליטה קלה ומרכזית בכל גופי התאורה בבית.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: