התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

פס צבירה לבית

פסי צבירה מוכרים בעולם התאורה מזה שנים רבות ומהווים פתרון יעיל ופרקטי לחיבור מספר נורות וגופי  תאורה על גבי פס אחד, עם חיבור חשמל משותף. פס צבירה הוא גם פתרון מודולרי מאחר והוא מאפשר חיבור של מספר נורות וגופי תאורה משתנה כגון ספוטים וגם שינוי מיקום הנורות לאורך הפס כך שניתן להשיג תאורה לכמה כיוונים. אמנם פסי הצבירה מוכרים מזה שנים רבות, אך הם התקדמו לאורך הזמן מבחינה טכנולוגית ועיצובית כך שכיום קיים היצע רב של פתרונות שונים לבחירתכם. רוצים לדעת עוד? המשיכו לקרוא.

איפה מומלץ להתקין פסי צבירה בבית

מומלץ להתקין פס צבירה בכל מקום בבית בו קיים צורך מורכב יותר של תאורה. למשל במקום בו אתם רוצים גם לספק תאורה אזורית וגם תאורת הדגשה על פריטים כאלה ואחרים עם פתרון אחד יחיד (ללא צורך בהתקנת גופי תאורה שונים) ועם חיבור אחד בלבד לחשמל בנקודה בודדת. בזכות פס צבירה ניתן לכסות אזור רחב ולשמור על גמישות ושימושיות - ניתן לכוון כל גוף תאורה באופן עצמאי, ניתן להוסיף או להוריד נורות וגופי תאורה בצורה פשוטה ומהירה (יש כאלה עם חיבור מגנטי, קליפס, ברגים וכיו"ב ללא צורך בהתעסקות עם חוטי חשמל). חלק מפסי הצבירה הם מהסוג הצמוד, כלומר הם מתחברים בצמוד לקיר או תקרה וחלקם הם מהסוג השקוע, בתוך קיר או תקרה העשויים גבס, כך שגופי התאורה שהוצמדו לפס הצבירה בולטים פחות. 

מה מתחבר לפס צבירה

לפס צבירה, תלוי בסוג, ניתן לחבר ספוטים, נורות שונות, גופי תאורה קטנים ועוד. יש לשים לב שחייבת להיות תאימות בין טכנולוגיית פס הצבירה לבין גופי התאורה המתחברים אליהם, הן מבחינת מתח החשמל והן מבחינת החיבור בינם לבין פס הצבירה. לרוב, פסי צבירה נמכרים יחד עם גופי התאורה התואמים.

מה היתרונות של פס צבירה

לפס צבירה יש כמה יתרונות ולכן הוא פופולרי מאוד וניתן לראותו בחללים רבים - פרטיים וציבוריים:
  • דורש רק נקודת חשמל אחת עבור חיבור מספר גופי תאורה - הדבר מקל על ההתקנה ועל ביצוע תכנית החשמל
  • מאפשר כיוון של כל גוף תאורה בנפרד והארה ממוקדת רצויה
  • מאפשר התקנה, החלפה, הוספה, הורדה של גופי תאורה בצורה מהירה, קלה ופשוטה
  • פשוט להתקנה ולתחזוקה

פס צבירה לפי מידה

רוב פתרונות פסי הצבירה נמכרים במידות סטנדרטיות, אבל בבלקו לד, ניתן להזמין פס צבירה לפי מידה מדויקת. כאשר אתם מקבלים גוף תאורה המותאם אישית לצרכי החלל שלכם הדבר מאפשר השגת פתרון תאורה מושלם, מבחינה אסתטית ותפקודית. 

איך מתקינים פס צבירה

לפני שמתקינים פס צבירה, חשוב לוודא:
  • מיקום נקודת חשמל מתאים בקרבת מיקום התקנת פס הצבירה המיועד, כמובן עם חיבור למתג הדלקה וכיבוי או עמעם.
  • במידה ומדובר בפס צבירה צמוד קיר או תקרה, יש לקחת בחשבון את מיקום השנאי (רוב פסי הצבירה משתמשים בשנאי לאספקת חשמל לגופי התאורה). 
  • החליטו אלו אלמנטים צריכים לקבל תאורה באופן נפרד לאורך פס הצבירה - הדבר ישפיע על כמות גופי התאורה ופיזורם לאורך הפס.
  • אם תבחרו בפס צבירה שקוע, וודאו כי ניתן יהיה להתקין את הפס בתוך הקיר או התקרה בהתאם לאורך פס הצבירה, רוחבו ועומקו. פס צבירה שקוע לרוב דורש הנמכת תקרה עם גבס.
להתקנת פס צבירה (חיבור הפס לחשמל) כמו עם התקנת כל רכיב חשמלי המערב חיבורים לחשמל, מומלץ להשתמש בשירות של חשמלאי מוסמך. את חיבור גופי התאורה הנצמדים לפס הצבירה, אפשר לבצע לבד ללא כל חשש, ניתן גם לשנות מיקומים של גופי תאורה, להחליף, להוסיף ולכוון בעצמכם. 
את ההתקנה הפיזית של פס הצבירה (שקוע או צמוד), מלבד החיבור לחשמל, ניתן לבצע לבד אם אתם יודעים איך לקדוח בסוגי קירות שונים, להכין שיקוע בתקרת גבס וכדומה. לרוב תקבלו גם הוראות מפורטות לגבי אופן ההתקנה, סוגי הברגים והדיבלים להתקנת הפס כך שלא מדובר במטלה מסובכת כלל. כמובן אם אתם מעדיפים, תמיד ניתן להזמין בעל מקצוע להתקנת פסי הצבירה, החשמלאי המוסמך לרוב גם יתקין את הפס עבורכם יחד עם החיבור לנקודת החשמל.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: