התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

גופי תאורה מעוצבים בהתאמה אישית

מכירים את התחושה שאתם מחפשים גופי תאורה וכל מה שמוצאים הוא כמעט מתאים או כלל לא מה שאתם מחפשים? אמנם קיים היצע רחב ביותר של גופי תאורה בשלל צורות, עיצובים, גדלים, צבעים ועוד אך לעיתים רוצים משהו קצת שונה, או משהו שיתאים לצרכים המדויקים ולרצון העיצובי שלכם. הידעתם שכיום ניתן להזמין גופי תאורה מעוצבים בהתאמה אישית בקלות? בוא להכיר עולם של אפשרויות בלתי מוגבלות.

איך מתאימים גופי תאורה לחלל

לפני שטכנלוגיית תאורת הלד הפכה להיות פופולרית וזמינה לכל, גופי התאורה, ובעיקר גודלם, היו מושפעים ישירות מהצורך הפרקטי של התאורה. יכולות הארה של נורות סטנדרטיות כגון נורות ליבון מוגבל יחסית ולכן כדי להאיר חלל גדול היה צורך בגוף תאורה גדול שניתן היה להתקין בו כמות נורות המספקת להפקת תאורה מתאימה. כיום מגבלה זו השתנתה בזכות תאורת הלד בעלת יכולת הארה חזקה ועם גודל נורות מזערי. כך אפשר לבחור בגופי תאורה קטנים יחסית גם להארה של חללים גדולים. יחד עם זאת עדיין קיים צורך להתייחס לפיזור אור נכון בחלל בהתאם לצורך. לדוגמה, עבור הארה מרכזית, הארה שאמורה לשטוף את החלל באור חזק (שניתן לעמעום), חשוב שהאור יכסה את כל החלל. לכן בהתאם לגודל החדר, יהיה צורך בגופי תאורה ארוכים מספיק (למשל גוף תאורה צר עם פס לד אחד או יותר) כדי לספק את הכיסוי הרצוי. לחילופין ניתן יהיה גם לפזר מספר גופי תאורה להשלמת כיסוי תאורה של החלל. ישנם לא מעט פרמטרים שצריך לקחת בחשבון כגון כמות ה-LUX הדרוש לחלל, סוג האווירה הרצויה (אור חזק יותר, אנרגטי יותר, רגוע יותר וכיו"ב) אך אלה מתייחסים יותר לסוגי הנורות בתוך גופי התאורה. תשמחו לדעת שניתן להתקין נורות לד בכל סוג של גוף תאורה, גם הקטן ביותר, גם מחומרים מיוחדים, לכן נתרכז כאן בגוף התאורה עצמו. התאמת גוף התאורה לחלל היא פועל יוצא של מספר פרמטרים:
  • גודל החלל: באם מעוניינים להאיר חלל גדול בעזרת גוף תאורה יחיד, יהיה צורך בגודל (אורך) שיוכל לכסות את כולו בתאורה (בהתאם לסוג הנורות). כאמור לא חייבים לבחור בגוף תאורה אחד, אפשר בהחלט לחלק למספר גופים לכיסוי מלא. 
  • סוג התאורה: תאורה מרכזית (כיסוי רחב של החלל), תאורה אזורית (כיסוי חלקי של החלל) ותאורת הדגשה (תאורה ממוקדת על פריט או מקום בחלל).
  • עיצוב: האם גופי התאורה הם אלמנט עיצובי בולט (נוכחות, עיצוב מיוחד וכיו"ב כמו לדוגמה שנדלייר) או שהם משתלבים ואף נסתרים לגמרי כך שהאור עצמו הוא החלק העיצובי ולא גוף התאורה.
  • שילוב: ניתן לבחור גופי תאורה תואמים מבחינת עיצוב (בעלי עיצוב דומה) לכל החלל, לתאורה מרכזית, אזורית והדגשה, או לבחור בגופי תאורה בעלי עיצוב שונה ליצירת גיוון בעיצוב. לרוב בוחרים בגופים תואמים מאחר וזה יותר קל מבחינה עיצובית, ושילוב של גופים שונים מצריך ידע כדי לא לטעות. 

מה היתרונות של גופי תאורה מותאמים אישית

היתרון המרכזי של גופי תאורה מותאמים אישית טמון בעצם העובדה שניתן להזמין גופי תאורה לפי רצונכם מבחינת הגודל, הצורה, הגימור ועוד. כאמור, לא תמיד גופי תאורה סטנדרטיים יכולים להתאים, הן מבחינת הגודל והן מבחינת העיצוב וטוב שניתנת גם אופציה של גופי תאורה מעוצבים מותאמים אישית. התהליך הוא מאוד פשוט - מגיעים עם תכניות הדירה או הבית ובודקים עם יועצי התאורה איזה גודל ואיזו עוצמת תאורה יתאימו לחללים השונים. בחברת בלקו לד תוכלו לקבל בדיוק את גוף התאורה המדויק לצרכים שלכם. 

איפה קונים גופי תאורה מעוצבים בהתאמה אישית

אם חיפשתם בעבר בחנויות רגילות, לבטח לא נתקלתם בהרבה מקומות שמציעים שירות/רכישה של גופי תאורה מעוצבים בהתאמה אישית. הסיבה לכך היא די מובנת, רק יצרן (וגם לא כל יצרן) יכול להציע שירות שכזה מאחר וזה מצריך יכולת ייצור מיוחדת, מעבר לייצור גופי תאורה סטנדרטים. כלומר צריך שיהיה אפשר להקדיש כוח אדם ומנגנוני ייצור לכך. למי שמבין קצת בכלכלה וייצור, אין זה דבר פשוט, למרות שבלקו לד מציעה זאת בתהליך פשוט, זריז ואיכותי ביותר. 

ייעוץ להתאמת תאורה מעוצבת לבית

בלקו לד מייצרת גופי תאורה סטנדרטיים וגם מציע שירות התאמת גופי תאורה מעוצבים לכל הלקוחות, עסקיים, מוסדיים ופרטיים. החברה מספקת שירות ייעוץ תאורה ללא עלות במפעל (ניתן גם להזמין שירות ייעוץ בבית או בעסק ומחירו יתקזז מעלות ההזמנה) במידת הצורך. יועצי התאורה של החברה עם ניסיון מקצועי רב בתחום, יסייעו לכם בכל הנוגע להשלמת פרויקט התאורה שלכם. החל מבחירת גופי התאורה הנכונים, שילוב נכון של גופים, עוצמה, גוון תאורה, וכמובן התאמה אישית של גופי תאורה כך שיוקל לכם, ימנעו טעויות מיותרות ותוכלו ליהנות מתאורה מעוצבת מושלמת בראש שקט במחיר מצויין. 

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: