התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

פתרונות תאורה מתקדמים לבית

היצע פתרונות התאורה הוא כיום רב ומגוון, ומכיל בתוכו עולם שלם של סוגי תאורה, גם כאלה המבוססים על טכנולוגיות ישנות יותר כגון נורות ליבון, הלוגן, CFL ופלורצנט וגם כאלה מתקדמים הרבה יותר עם תאורת לד לבית.
לא תמיד קל וברור במה כדאי יותר לבחור והנטיה לעיתים היא לבחור דווקא בטכנולוגיות ישנות כי הן מוכרות לנו יותר. עם קצת הבנה בסיסית, אפשר בקלות להיכנס לעולם של פתרונות תאורה מתקדמים לבית, בלי חשש, וליהנות מתאורה שהיא גם אפקטיבית הרבה יותר, חסכונית הרבה יותר ומאפשרת שלל אפשרויות תאורה אסתטיים המתאימים לכל סגנון.

טכנולוגיות תאורה מתקדמות

תאורת הלד היא כיום הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום התאורה לבית. הלדים מזמן נכנסו לבתים שלנו והרווח הוא כולו שלנו. תאורת לד, בניגוד לרוב סוגי התאורה האחרים, אינה מבוססת על בערה, אלה על מעבר אלקטרונים אשר יוצר אור בצורה נקיה וללא פליטת חום מיותרת ובזבזנית. תאורת לד גם אינה פולטת קרינה מזיקה או משחררת חומרים מסוכנים לבריאות, כך שהיא בטוחה לשימוש בכל מקום, בטוחה למגע יד, בטוחה לילדים גם. מאחר ובתאורת לד לא מתרחשת בעירה, היא חסכונית במיוחד מאחר וכמעט כל האנרגיה הופכת לאור, בניגוד לפתרונות תאורה אחרים, שם חלק ניכר מהאנרגיה, מהחשמל, מומר לחום כתוצר משנה של הבעירה. מכאן שתאורת לד מספקת הארה חזקה בצריכה נמוכה מאוד (היא גם משתמשת במתח נמוך ובטיחותי יותר), דבר שבימינו הוא דבר מבורך ביותר.
תאורת לד, ברוב המקרים, ניתנת לעמעום (קיימות נורות לד הברגה פשוטות שאינן ניתנות לעמעום) ובחלק מהסוגים ניתן לשלוט אפילו על הצבע המופק (אדום, כחול, ירוק ועוד). נורות לד קיימות בגוונים שונים, עבור צרכים פונקציונליים שונים, מקר עד לחם. תאורת לד איכותית גם מאפשרת את שילובה במערכות שליטה מרחוק, כגון בית חכם ועל כך בהמשך. 

גופי תאורה מחומרים חדישים

טכנולוגיית הלד מאפשרת את שילובה, מאחר והיא לא פולטת חום, ברוב החומרים הקיימים המשמשים לעיצוב גופי תאורה (בניגוד לטכנולוגיות תאורה אחרים) כגון פלסטיק, עץ, יציקות שונות, מתכות שונות, חרס, זכוכית, פלקסיגלס, רקמה, ועוד ככל העולה בדמיון. ניתן גם להתקין תאורת לד עם גופי תאורה שקועים, צמודים, תלויים ואף כאלה מוסתרים מהעין.
כמו כן, מאחר ונורות הלד זעירות ממדים, שלא כמו נורות רגילות, ניתן ליצור גופי תאורה בכל עיצוב, בכל צורה ובכל גודל רצויץ למעשה. טכנולוגיית הלד שחררה את המעצבים לחלוטין מכל מוסכמת עיצוב שהייתה תלויה בגודל הנורה והיא מאפשרת להם באמת להפוך כל רעיון לגוף תאורה שהוא לא רק יפה וייחודי אלא גם אפקטיבי ביותר.  

פתרונות תאורה לבית חכם

מערכות בית חכם מצריכות תכנון מדויק, חומרה, בקרים ותוכנה מיוחדת המותקנת על גבי מחשב מרכזי בבית. בנוסף כמובן יש צורך בגופי תאורה וטכנולוגיית תאורה המתאימה לשימוש במערכות בית חכם.
כיום משתמשים בכינוי בית חכם גם עבור מערכות פשוטות הרבה יותר כגון מפסק מיוחד בעל שליטה דרך טלפון נייד ועוד, אך למעשה הם רק חלק מהרכיבים מתוך מכלול רחב יותר היוצר מערכת בית חכם.
מערכת בית חכם מאפשרת שליטה מתקדמת בתאורה של הבית (וגם דברים נוספים כגון שליטה במוזיקה בבית, מערכות בטיחות, אזעקה ועוד) כך שניתן לשלוט על כל התאורה בכל מקום בבית משלט מרכזי (פנל בבית או מהנייד או טאבלט), לתכנן מראש מצבים ושילובי תאורה מוכנים לשימוש, למשל מצב "קולנוע" או מצב "מסיבה" אשר ישלטו על כל גוף תאורה באופן מדויק, מבחינת עוצמה, תזמון ועוד, על מנת ליצור את האווירה הרצויה.
שילוב של טכנולוגיית לד במערכת בית חכם תאפשר את מירב השימושיות והפונקציונליות, ניתן לשלוט בצורה מדויקת על עוצמת התאורה ואפילו על הצבע של תאורה (בעזרת נורות לד מתאימות) כך שניתן יהיה להפיק שילובי תאורה מתקדמים ביותר ומרשימים. כמו כן, כפי שראינו קודם, מאחר וטכנולוגית הלד היא חסכונית ביותר מבחינת צריכת חשמל, היא גם הבחירה ההגיונית ביותר.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: