התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורה לשומרי שבת

במגזר הדתי ישנו איסור שימוש בחשמל במהלך השבת (חוץ ממצבים של פיקוח נפש), כולל הדלקת תאורה, והברירה היחידה בעבר הייתה להשאיר מספר מנורות מצומצם שידלקו לאורך כל השבת. השארת אור דולק במיוחד בלילה יכולה להוות הפרעה לשינה והיא כמובן גם גורמת לצריכת חשמל מוגברת. בימינו. לשמחתנו, קיימות חלופות שהן מותרות לשימוש, בטיחותיות וגם כשרות לגמרי.

תאורה בשבת - מה אומרת ההלכה

באופן כללי, האיסור בשימוש בתאורה בשבת, חל על עצם ההדלקה והכיבוי במהלך השבת. נורות רגילות כגון נורות ליבון, הן בעלות חוט להט שמתחמם בעת העברת חשמל דרכו, דבר היוצר את האור, אך גם חום רב ולכן נחשב לאש, דבר שאסור בתכלית בשבת. נורות לד לעומת זאת אינן מפיקות חום או ניצוץ או "אש", כיוון שהן פועלות ומפיקות אור שלא מתוך יצירת חום וליבון, אלא ממעברי אנרגיה של אלקטרונים היוצרים אור. יש הטוענים לכן כי מותר להשתמש בתאורת לד בשבת באופן תיאורטי מאחר והיא אינה יוצרת אש או חום, אך עצם הדלקת אור וכיבוי אור למעשה משנה את אווירת השבת ואת צביונה ולכן גם היא אסורה. אך כיוון שניתן להשאיר אור דולק במהלך כל השבת, תאורת לד היא מצוינת למשימה זו מאחר והיא החסכונית ביותר, מפיקה אור איכותי מאוד והיא בטיחותית מאוד (אין חשש לדליקה, אין פליטת חום). תאורת לד כיום מותקנת בהרבה בתי כנסת בישראל ובחו"ל מסיבות אלה.  

אלו גופי תאורה כשרים לשבת קיימים

למעשה כל גוף תאורה הוא כשר לשבת כל עוד לא מדליקים ומכבים במהלך השבת. ישנם אבל גופי תאורה מיוחדים הנחשבים לכשרים לשימוש בשבת ובעלי מנגנון מכני לוויסות האור שהם מפיקים (ללא פעולה חשמלית) על ידי הסתרה וגילוי פשוטים ויעילים. כלומר, מדליקים את המנורה לפני כניסת השבת והיא פועלת לכל אורך השבת, אך ניתן לכסות אותה אפילו לגמרי כאשר לא מעוניינים באור.  
מנורות שבת לדתיים שאנו מספקים הינן פרקטיות, יפות וחסכוניות, ויכולות לשמש אתכם כמנורות לכל דבר בכל ימות השבוע. יחד עם זאת, המנורה נשענת על רעיון ייחודי המבוסס על כיסוי על ראש גוף התאורה, המאפשר למעשה לווסת את כמות האור עד להסתרתו המוחלטת והאפלת החדר לגמרי. מאחר שכיסוי הראש של גוף התאורה הינו רכיב מכאני בפני עצמו, אפשר לסובבו ולכסות את האור בפעולה פשוטה והיא אינה נחשבת לחילול שבת מכיוון שאינה כרוכה בהדלקה או כיבוי האור באופן ממשי האסור בשבת.
לדוגמה, שני גופי תאורה כשרים לשבת של חברת בלקו לד:
  • גוף תאורת שבת צמוד קיר 2005020 : גוף תאורה העשוי פרופיל אלומיניום לתאורת לד, בעל עיצוב נקי ומודרני, חסכוני מאוד בחשמל. גוף תאורה כשר המאפשר חשיפה והסתרה של האור על ידי סיבוב הכיסוי בלבד ללא פעולת הדלקה או כיבוי. פתרון יפהיפה ומושלם לשומרי שבת.
  • גוף תאורת שבת צמוד קיר בלקו לפיד 2005021: גוף תאורה העשוי פרופיל אלומיניום לתאורת לד, מעוצב בצורת לפיד מודרני ויפהפה. חסכוני מאוד בחשמל בזכות טכנולוגיית הלד. גוף תאורת לד מיוחד לשומרי שבת. מאפשר חשיפה והסתרת האור על ידי הארה או החשכה של החלל מבלי לכבות את האור באופן חשמלי. פתרון מצוין לשומרי שבת.

איפה קונים תאורה לשומרי שבת

באולם התצוגה של בלקו לד תוכלו למצוא דגמים שונים של גופי תאורת שבת, מבוססי טכנולוגיית לד חסכונית, אשר מפיקה אור איכותי ביותר, ללא ריצודים, ללא פליטת חום וקרינה מסוכנת, שלא מכילים חומרים מסוכנים. אין חשש לגעת בגופי התאורה, גם עבור ילדים מאחר והם לא מתחממים.
ניתן לקבל ייעוץ טלפוני חינם ולבקר בחנות המפעל ולקבל ייעוץ מקצועי ממומחי התאורה של החברה. במידה ואתם מעוניינים בגוף תאורה שאינו סטנדרטי, החברה מציעה שירות התאמה אישי וייצור גופי תאורה לפי דרישה מדוייקת.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: