התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

עיצוב תאורה למראה יוקרתי ומיוחד

בתחום עיצוב הפנים, לתאורה תפקיד מרכזי ביצירת אווירה, בחיזוק הסגנון העיצובי ובהעמקת החוויה מהחלל כולו. על מנת להגיע למראה יוקרתי ומיוחד, נדרשת תשומת לב ודיוק בבחירת גופי התאורה. תכנון מקדים, בחינת החלל ותכולתו ובחירת פרופילי תאורה נכונים – כל אלו תורמים ליצירת חלל בעל מראה יוקרתי ומיוחד.

עיצוב תאורה - מה זה אומר 

לרוב אנו ניגשים ישר לבחירת גופי התאורה וחושבים בעיקר איזה גוף תאורה יתאים לאיזה חלל מבחינת סגנון וגודל. אבל לפני שבוחרים את גופי התאורה, כדאי להתחיל בתכנון התאורה. התכנון כולל בחינה והבנה של החלל, גודלו, ייעודו, והאווירה הרצויה. בתכנון תאורה חכם יש לקחת בחשבון גם את התאורה הטבעית הקיימת ומקורה, את השימושים בכל אזור ואזור בחלל וכמובן את העיצוב הכללי של החלל. 
חללים יוקרתיים ומיוחדים מציגים בדרך כלל איזון טוב ומעודן בין הפונקציה לעיצוב. רוב החללים הביתיים כוללים הן אלמנטים פונקציונליים והן עיצוביים, ועיצוב התאורה בחלל משלים ומעצים את האלמנטים השונים בחלל וגם מקשר ביניהם. למשל, הדגשת פריטים ארכיטקטוניים של החלל כגון תקרות גבוהות ופיתוחים מיוחדים, הדגשת פריטי ריהוט ייחודיים או פריטי נוי, וכדומה. 
גם בבחירת גופי תאורה המתאימים למראה יוקרתי ומיוחד, חשוב לאזן בין הצורך התפקודי לזה העיצובי. גופי התאורה צריכים לתרום לעיצוב ולמראה הכללי וגם לספק תאורה מתאימה לכל פעילות בחלל. לכל סוג גוף תאורה (תלוי, צמוד, שקוע וכו') יש השפעה על החלל. 

איך מגיעים למראה יוקרתי ומיוחד באמצעות תאורה

הנה כמה טיפים שיסייעו לכם להגיע למראה יוקרתי ומיוחד באמצעות תאורה:
  • שכבות תאורה: שילוב בין תאורה כללית, אזורית והדגשה יוצר עומק וממד לחלל. שכבות התאורה מוסיפה יוקרה לחלל ומאפשרת גמישות רבה לאיזון עיצובי ותפקודי בחלל. 
  • עמעם: שימוש בעמעם עם כל גופי התאורה או חלקם, מאפשר שליטה על עוצמת התאורה להתאמה למצבים וצרכים שונים. גמישות זו מוסיפה טאץ' של יוקרה ומאפשרת לשוהים בחלל לשלוט על האווירה בו בקלות. 
  • גוון אור: ניתן לשלב בין גוונים שונים של תאורה או לבחור בתאורה שמאפשרת שליטה על גוון התאורה. גוון תאורה הוא מרכיב חשוב ביצירת האווירה בחלל מאווירה חמה ונעימה עד לדינמית ומתוחכמת. 
  • שילוב תאורה חכמה: תאורה חכמה מציעה נוחות, חסכון אנרגטי, ואין ספור אפשרויות של שילובי תאורה בחלל (על כל מרכיביה והפרמטרים הנשלטים כגון עוצמה, גוון, שילובים ועוד). תאורה הנשלטת על ידי מערכת שליטה חכמה היא ללא ספק תוספת שתורמת למראה יוקרתי ומיוחד של החלל. 

פרופילי תאורה מומלצים ליצירת מראה יוקרתי ומיוחד

בין גופי התאורה השונים הקיימים כיום, פרופילי תאורה מאלומיניום בולטים בזכות הוורסטיליות והמראה היוקרתי שלהם. פרופילי תאורה מאלומיניום הם גם עמידים וחזקים, בעלי מראה נקי ומתאימים במיוחד לטכנולוגיית הלד שהיא טכנולוגיית התאורה המועדפת כיום.
פרופילי תאורה לינאריים הם בעלי מראה נקי ומינימליסטי ומעולים להארה במקומות בהם גופי תאורה אחרים בצורות שונות, אינם מתאימים. הממדים של פרופילי תאורה לינאריים מאלומיניום יכולים להשתלב בכל עיצוב ולכסות שטחים רחבים בזכות אורכם. 
הנה כמה דוגמאות לסוגי פרופילי תאורה מומלצים ליצירת מראה יוקרתי ומיוחד:
  • פרופילי תאורה נסתרים בתקרת גבס מונמכת מאפשרים את העלמת הפרופיל לטובת אור שהגוף שלו לא נראה, ומספקים ממד תאורה נוסף שתורם ליצירת אווירה נעימה בחלל. 
  • פרופילי תאורה צמודי תקרה או קיר הם בעלי מראה עכשווי ואלגנטי ויכולים להגיע במגוון גדלים ובכך לשמש גם כתאורת הגשה וגם כתאורה כללית או אזורית. פרופילי תאורה קטנים צמודים קיר יכולים גם ליצור קומפוזיציות אור מעניינות על הקיר ולהעשיר את המראה שלו.
  • פרופילי תאורה שקועים בתקרה, קיר, רצפה, מאפשרים הארה מבלי לבלוט מהמשטח בו הם מותקנים. 
זכרו כי סוד ההצלחה של יצירת תכנון תאורה למראה יוקרתי ומיוחד תלוי בפרמטרים רבים וכן בהבנה של החלל והכרת אפשרויות התאורה השונות. לכן מומלץ להתייעץ עם מעצבי פנים, אדריכלים ומומחי תאורה שיחד יוכלו לספק לכם את הפתרון המדויק לחלל שלכם ולהקנות לו את המראה היוקרתי והמיוחד שאתם מבקשים. 

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: