איך מתקינים גופי תאורה בפרגולה באופן בטיחותי

אם יש לכם פרגולה בבית, מעץ או אלומיניום אתם בוודאי מודעים לכך שלרוב הן לא מסופקות עם תאורה נאותה. תאורה טובה בפרגולה הוא דבר חשוב מאחר ובלעדיה לא ניתן ליהנות מהפרגולה בשעות הערב שהן השעות הנוחות ביותר במהלך חודשי הקיץ. רבים חוששים מלהתקין תאורה בפרגולה מטעמי בטיחות - הרי תאורה חיצונית חשופה ללחות, מים ועוד כך שאי אפשר לבחור כל גוף וסוג תאורה. כמו כן, תשתית חשמל לתאורה בפרגולה היא דבר שמחייב עירוב של חשמלאי מוסמך ולא תמיד רוצים או יכולים להתקין תשתית טובה לאחר התקנת הפרגולה בלי לראות כבלים חשופים שרצים לאורך המבנה שלה, מה שעלול למראה לא אסתטי של הפרגולה. כמובן ניתן גם להתפשר ולבחור בנרות ולזכות באווירה רומנטית, אבל תודו שזה לא מאוד פרקטי וגם לא אפקטיבי. אז איך בכל זאת אפשר להתקין תאורה בפרגולה בצורה גם בטוחה וגם אסתטית? המשיכו לקרוא.

אילו גופי תאורה מתאימים לפרגולה

נתחיל מהמלצה לגבי סוג התאורה: תשכחו מנורות ליבון, פלורצנט וכדומה. כיום תאורת לד היא הפתרון המתאים ביותר לכל הבית באופן כללי ולפרגולה ולתאורה חיצונית בפרט. מאחר ותאורת לד היא בעלת צריכת חשמל נמוכה, היא בטוחה לגמרי לשימוש חיצוני. לתאורת לד יש יתרונות נוספים רבים כולל עלות חשמל נמוכה ביותר, היא איננה מתחממת (כך שהיא בטוחה גם בצמידות לעץ), איננה מכילה חומרים מזהמים ורעילים, איננה פולטת קרינה מזיקה, ויחד עם זאת היא בעלת עוצמת הארה חזקה שאפשר גם לעמעם. 
לגבי גופי תאורה שמתאימים לשימוש בפרגולה, קיימים מספר סוגים:
  • גוף תאורה שקוע בתוך מסגרת הפרגולה (קורות, עמודים וכדומה): אם מדובר בפרגולה מעץ, ניתן בקלות ליצור את השיקועים הדרושים (דרושים רק כמה מילימטרים) ולתוכם להתקין את גופי תאורת הלד. אם מדובר בפרגולה קיימת מאלומיניום מומלץ להתייעץ על מנת לוודא שניתן ליצור שיקועים מבלי להחליש את מבנה הפרגולה. אם אתם עומדים לפני הזמנת פרגולה חדשה מעץ או אלומיניום, ניתן לבקש מהיצרן להכין את השיקועים הדרושים לתאורה מראש על פי מפרט מדויק שתקבלו מספק התאורה.
  • גוף תאורה צמוד: במקרים בהם לא ניתן או לא מעוניינים בתאורה שקועה, ניתן לבחור בגופי תאורת לד צמודים, אותם ניתן להדביק או לעגן ישירות על מבנה הפרגולה. גופי תאורת לד צמודים יכולים להיות גם מאוד דקים כך שלא יבלטו (ניתן גם להזמין אותם בצבע דומה לזה של הפרגולה כך שהם יבלעו אף יותר). 
  • גוף תאורה תלוי: קיימים דגמים רבים של גופי תאורת לד תלויים, בסגנונות, צבעים וגדלים שונים שמתאימים לשימוש בפרגולה. חשוב לוודא שלא תיווצר הפרעה לתנועה בתוך הפרגולה עם גוף תאורה הממוקם באופן לא נכון או בגובה נמוך מדי. 

האם גופי תאורה בפרגולה צריכים להיות חסיני מים

מאחר ופרגולה הוא מבנה חיצוני שחשוף ללחות ומים, גופי התאורה בה חייבים להיות אטומים למים, ומאושרים לשימוש חיצוני. לא ניתן גם להשתמש בתאורה רגילה 220 וולט בפרגולה, אלה בנורות בעלות מתח נמוך כמו נורות לד. ישנם עוד כמה דברים שכדאי לוודא כאשר אתם בוחרים גופי תאורה לפרגולה: הימנעו מגופי תאורה העשויים מתכות העלולות להחליד (גופי תאורה מאלומיניום הוא פתרון אל חלד מעולה). בנושא בטיחות תאורה לפרגולה, מומלץ להתייעץ עם מומחי התאורה של חברת בלקו לד.

התקנה של גופי תאורה בפרגולה 

עדיף תמיד לבצע את כל ההכנות הדרושות כולל תשתית חשמל לפני התקנת הפרגולה, אך גם אם אין לכם תשתיות כאלה, עדיין אפשר להתקין ולהנות מתאורת לד מעולה בפרגולה. להלן מספר הדגשים:
את תשתית החשמל יבצע חשמלאי מוסמך בלבד. אל תתפתו לבצע זאת לבד, זה לא שווה את הסיכון. 
תאורת לד מצריכה שנאי: קיימים גופי תאורת לד בהם השנאי ממוקם בתוך גוף התאורה כך שלא יהיה צורך בהתקנת שנאי נפרד (דבר שמצריך גם מיקום), אך ישנם גם גופי תאורה שאין מקום לשנאי בתוכם ולכן כאשר מדברים על תשתיות, יש לקחת בחשבון את הצורך במקום לשנאי.
עדיף להעביר את כל חוטי החשמל דרך מבנה הפרגולה במידת האפשר כאשר מדובר בפרגולה קיימת. במידה ואין אפשרות כזו, יש למצוא פתרון בו החוטים יהיו מכוסים ומוגנים ככל הניתן.
במידה ומדובר בפרגולה חדשה, עדיף לתכנן את תשתית התאורה בשלב הזמנת הפרגולה כך שכל הכבלים יהיו מוסתרים ומושחלים בתוך הקורות והעמודים ויגיעו לכל מקום בו נקודת תאורה תהיה מותקנת. 
במידה והפרגולה כבר קיימת, עדיין אפשר להוסיף תאורת לד, אם תאורה שקועה, תאורה צמודה או תלויה. ההתקנה עצמה מאוד קלה ומהירה. לא צריך אפילו להבריג, אפשר להדביק את הגופים ישירות על מבנה הפרגולה.
בחרו בגופי תאורה שמשלימים את עיצוב הפרגולה. מומלץ לבחור בגופי תאורה דקים ומינימליסטיים שהם נייטרלים כך שהם ישתלבו בקלות בפרגולה שלכם מבלי להכתיב שפה עיצובית שונה.
בחרו בנורות לד בעלות עוצמה מתאימה, זכרו כי ניתן לבחור בתאורת לד שתתאים לעמעם (דימר) כך שעדיף לבחור תאורה חזקה ולעמעם כשרוצים. 

גופי תאורה לינאריים 

גופי תאורה לינאריים מאוד מתאימים מטבעם לשימוש בפרגולה. לרוב מבנה הפרגולה, העמודים, הקורות, הם עצמם לינארים כך שהכי קל והגיוני וגם אסתטי יותר ללכת לפי הקווים שלהם. גופי תאורת לד קיימים גם בתצורה מאוד דקיקה, הן שקועים והן צמודים בזכות הגודל הפיזי הקטן מאוד של נורות לד. הגופים יכולים להיות בעומק, רוחב וגובה של מספר מילימטרים בודדים, כך שהם הכי קלים לשילוב במבנה כמו פרגולה. כמו כן ניתן להזמין את הגופים בצבעים סטנדרטיים או בכל צבעי הראל במידת הצורך.
 
רוצה לקבל ייעוץ תאורה? לקבל הצעת מחיר? להזמין ישירות מהמפעל?
ניתן להתקשר 1800-40-30-40
או לכתוב אלינו - כל הפניות נענות במהירות:
מלאו את הטופס הקצר וצוות בלקו לד יחזור אליכם במהירות:
   

בלקו לד מקבוצת גלובל אל.סי.אס בע"מ
גופי תאורת לד מעוצבים
חנות המפעל:
רח' היובל 4 חולון
ברוכים הבאים - יש חניה
טלפון: 1800-40-30-40הצהרת נגישותמפת אתר