גדר אלומיניום מול גדר עץ - היתרונות של גדר האלומיניום

כאשר אנו מחפשים אפשרויות לחציצה בין שטח מגרש הבית או הבניין שלנו למגרשים הסמוכים, יש לנו מספר אפשרויות לבחירה, ו-2 בולטות במיוחד – עץ מול אלומיניום. במאמר זה, נתמקד ביתרונות של גדר האלומיניום על פני גדר העץ.

איכות אלומיניום לעומת עץ

להלן היתרונות המובהקים של אלומיניום מול עץ מבחינת איכות החומר ותכונותיו:
  • אלומיניום הוא חומר מוצק שנחשב לחזק מבחינה כימית מה שהופך אותו לעמיד מאוד לאורך זמן רב, הן בפני תנאי מזג אוויר והן בפני מזיקים
  • אלומיניום אינו פגיע כמו עץ
  • אלומיניום הוא חומר קל משקל
  • אלומיניום הוא חומר קל לעיבוד
תכונות אלו מאפשרות לגדר האלומיניום לעמוד לאורך זמן רב, ללא צורך בתחזוקה מיוחדת, בעוד שגדר העץ יכולה להיות מקור לבעיות מתמשכות, הן מבחינת פגיעות והן מבחינת תחזוקה תקופתית. בהמשך נפרט לגבי העמידות בפני מזג האוויר והתחזוקה.

עמידות בפני מזג האוויר

בגלל שמדובר בפריט חיצוני, גדר האלומיניום מיועדת לעמוד גם בפני מזג אוויר קשה, כגון רוחות חזקות וגשמים כבדים מצד אחד, וגם בפני קרני השמש והחום הרב. בניגוד לגדר עץ שעלולה לספוג מים או להיפגע מקרינת השמש, גדר האלומיניום עמידה הרבה יותר.
בגלל שהאלומיניום הוא חומר יציב מאוד שעובר תהליכים מסוימים שמחזקים אותו, הוא מספק את העמידות הכה מבוקשת, במיוחד בישראל. אמנם החורף בארץ לרוב אינו משמעותי, אבל הקיץ לעומתו מורגש מאוד, ולכן נדרש חומר עמיד מספיק שיוכל לעמוד במשימה ולא להיפגע מהקרינה.

תחזוקה וזמינות

גדר האלומיניום זקוקה לתחזוקה מועטה לעומת גדר עץ. כפי שציינו קודם, האלומיניום הוא עמיד מאוד וחזק, מה שהופך אותו לפגיע הרבה פחות. לכן, אין צורך להוסיף לו חומרי הגנה ולחדשו מדי תקופה.
העץ הוא חומר פגיע הרבה יותר, ועל מנת להגן עליו נדרשות פעולות שונות כגון צביעה, ניקוי, טיפול וחידוש מדי תקופה של שנה ועד כמה שנים (תלוי בסוג העץ ובמידת החשיפה שלו לתנאי מזג האוויר).
האלומיניום אינו נדרש לשום טיפול מקדים או במהלך חייו, פרט לניקוי אבק ולכלוך שהצטבר עליו מדי פעם.

מחיר גדר אלומיניום ביחס לתמורה

גדר האלומיניום אמנם עלולה להיות יקרה יותר מגדר העץ (תלוי בסוג העץ כמובן ובאופי מבנה הגדר ועיצובה), אך ברגע שמדברים על עמידות ותחזוקה, גדר האלומיניום מבטיחה את התמורה הטובה ביותר לכסף. עמידותה וזמינותה יכולות לחסוך לכם כסף וזמן בעתיד, ולכן גדר האלומיניום עשויה להיות הבחירה הטובה יותר כאשר מסתכלים על התמורה.
אם אתם בכל זאת רוצים להשיג את המראה של העץ, תוכלו להזמין את גדר האלומיניום בגימור עץ. הטכנולוגיה היום מאפשרת למעבדי האלומיניום להגיע לגימורים מרשימים מאוד בתחום דימוי חומרים אחרים, כך שאפשר ליהנות גם מהתכונות הנפלאות של האלומיניום וגם ממראה חומרי שישלים את הקו העיצובי של הבית שלכם. 
לסיכומו של דבר, גדר צריכה למלא מטרה מסוימת ובתנאים מסוימים, ולכן גדר האלומיניום נותנת את התמורה הטובה ביותר תוך עמידה במטרה ובתנאים. 

 
רוצה לקבל ייעוץ תאורה? לקבל הצעת מחיר? להזמין ישירות מהמפעל?
ניתן להתקשר 1800-40-30-40
או לכתוב אלינו - כל הפניות נענות במהירות:
מלאו את הטופס הקצר וצוות בלקו לד יחזור אליכם במהירות:
   

בלקו לד מקבוצת גלובל אל.סי.אס בע"מ
גופי תאורת לד מעוצבים
חנות המפעל:
רח' היובל 4 חולון
ברוכים הבאים - יש חניה
טלפון: 1800-40-30-40הצהרת נגישותמפת אתר