גופי תאורה לפרגולה - המדריך המלא

תאורה לפרגולה היא הדרך הטובה ביותר לאפשר שימוש בהנאה מפרגולה גם בשעות החשיכה. כמובן, לא ניתן להשתמש בכל גוף תאורה לפרגולה, אך עם קצת ידע מקדים, תוכלו בקלות לרכוש ולהתקין תאורה לפרגולה שלכם. 

מה מיוחד בתאורה לפרגולה

מאחר ופרגולה נמצאת מחוץ לבית, בגינה או מרפסת, והיא חשופה ללחות, רטיבות, שמש, אבק ועוד, גופי התאורה בהם משתמשים בתוך הבית לא יכולים להיות מותקנים בפרגולה. זאת מסיבות של בטיחות ממש וכן גם עמידות גופי התאורה לתנאי העבודה החיצוניים.
לפי התקן בישראל, תאורה לפרגולה צריכה להיות מוזנת ממתח נמוך של 12 וולט בלבד (בניגוד ל 220 וולט בתוך רוב הבית, חוץ מחדרים רטובים). זאת על מנת למנוע אפשרות של קצר או התחשמלות. כלומר, התקן בא להגן עליכם. התקן גם בא להגן על מנגנון התאורה עצמו מחדירת מים לתוך גוף התאורה, דבר שגם יכול לגרום לקצר חשמלי. התקן הישראלי המחייב הוא IP65, אשר מקנה הגנה מפני אבק וסילוני מים. כלומר שכל מנגנון התאורה מוגן ואטום. לפני שאתם רוכשים גוף תאורה לפרגולה, וודאו שהוא עומד בתקן זה.

אילו גופי תאורה מומלצים 

קיימים סוגי גופי תאורה רבים לפרגולה אך המומלצים ביותר הם גופי תאורה מאלומיניום מאחר והם גם קלי משקל (פרגולה היא מבנה קל), עמידים מאוד בכל תנאי מזג אוויר ולא מחלידים. גופי תאורה מאלומיניום הם בדרך כלל גם בעלי עיצוב מאוד עדין וקל לשילוב בתוך פרגולה.
זכרו כי מטרת גוף תאורה היא קודם כל לספק הארה נכונה ועיצובים מורכבים פחות מתאימים למקום אוורירי כמו פרגולה. גופי תאורה לינאריים, כלומר קוויים, יתאימו בצורה מושלמת למבנה הפרגולה מאחר וניתן להתקין אותם לאורך פסי התקרה או על העמודים. גופי תאורה מאלומיניום יכולים להיות דקים מאוד כך שהם לא יהוו הפרעה למעבר בתוך הפרגולה והם יכולים גם להיות בצבע הפרגולה כך שנוכחותם לא תורגש יתר על המידה. 

מהו סוג הנורה המומלץ לפרגולות

מאחר והתקן מכריח שימוש במתח נמוך, כל נורה שיכולה לתפקד עם הזנת מתח נמוך יכולה להתאים, אבל בין כל האפשרויות, לנורות לד יש את היתרונות הבולטים ביותר. נורות לד הן זעירות מאוד, לא פולטות חום (הן בטיחותיות גם למגע), לא פולטות קרינה מזיקה ולא מכילות חומרים מסוכנים לבריאות. בנוסף, סביר כי כבר שמעתם שנורות לד מאוד חסכוניות וזאת בזכות הניצולת האנרגטית הגבוהה שלהן. יותר מאנרגיית החשמל הופכים לאוד, ללא בזבוז מיותר (כמו הפקת חום בנורות בעירה). נורות לד לכן לא רק יספקו לכם תאורה פרקטית, יפה, באריזה קטנה אלה גם יקלו על צריכת החשמל שלכם באופן משמעותי ביותר. הדבר טוב לכיס שלכם וגם לאיכות הסביבה.
עם נורות לד, כבר לא תחששו להשאיר את האור דולק שעות רבות. כמו כן, לנורות לד אורך חיים רב הרבה יותר מחלופות אחרות כך שאין צורך להחליף אותן. דבר אחרון, לא תמיד רוצים תאורה חזקה, קבועה בפרגולה, עוצמת תאורה של נורות לד ניתנת לשליטה בעזרת עמעם כך שתוכלו להחליט בכל על העוצמה הרצויה. 

איך מתקינים גופי תאורה בפרגולה

לפני התקנת גופי תאורה בפרגולה יש כמובן לוודא שקיימת תשתית חשמל מתאימה. מומלץ לפנות לחשמלאי מוסמך להכנת תשתית החשמל אם אינה קיימת. כל תאורה המוזנת ממתח נמוך מצריכה שימוש בשנאי שיהפוך את החשמל הרגיל מ-220V ל-12V. גופי תאורת לד איכותיים יכללו את השנאי בתוך גוף התאורה כך שלא יהיה צורך במציאת מיקום להתקנת השנאי. במקרה בו גוף התאורה אינו מכיל את השנאי, החשמלאי שלכם יתקין שנאי במקום המתאים ביותר עבורכם. 
רצוי תמיד שקווי החשמל אל גופי התאורה יועברו בתוך מבנה הפרגולה במידת האפשר (למשל עם פרגולה אלומיניום, החלקים של הפרגולה חלולים כך שניתן להעביר דרכם את החוטים). אם החוטים מועברים על גבי המבנה, יהיה צורך בהגנה מתאימה עבורם. 
אמרנו שגופי תאורת לד מאלומיניום הם קלי משקל ולא רק שזה מקל על מבנה הפרגולה אלא גם מקל על ההתקנה עצמה. אפשר אפילו להצמיד את גופי תאורת הלד בעזרת דבק דו צדדי ישירות על הפרגולה בקלות ובמהירות. 

איפה כדאי לרכוש גופי תאורה לפרגולה

חברת בלקו לד מתמחה בייצור פרופילי תאורת לד מאלומיניום מזה שנים רבות. אנו מזמינים אתכם לבוא ולהתרשם מהמגוון של פתרונות התאורה באולם התצוגה של החברה, שם תוכלו גם לקבל ייעוץ ממומחי החברה ללא עלות או התחייבות. תוכלו להסתייע בידע של היועצים על מנת לבחור בין הסוגים והשילובים השונים על מנת ליצור תאורה מעולה לפרגולה שלכם, תאורה אפקטיבית וחסכונית.
קיים מגוון רחב של גופי תאורה, צמודים, שקועים, תלויים ואף נסתרים לבחירה. ניתן לבחור בין צבעים רבים להתאמה מושלמת, אפילו בדמוי חומרים אחרים כגון, עץ, מתכות שונות, אבן ועוד. 
גם אם הדרישות שלכם אינן סטנדרטיות, החברה מציעה שירות פיתוח פרופילי תאורה בהתאמה אישית, במקצועיות, זריזות ותוך כדי שמירה על עלויות נמוכות ככל הניתן. 
 
רוצה לקבל ייעוץ תאורה? לקבל הצעת מחיר? להזמין ישירות מהמפעל?
ניתן להתקשר 1800-40-30-40
או לכתוב אלינו - כל הפניות נענות במהירות:
מלאו את הטופס הקצר וצוות בלקו לד יחזור אליכם במהירות:
   

בלקו לד מקבוצת גלובל אל.סי.אס בע"מ
גופי תאורת לד מעוצבים
חנות המפעל:
רח' היובל 4 חולון
ברוכים הבאים - יש חניה
טלפון: 1800-40-30-40הצהרת נגישותמפת אתר